1980-1981 Mardin Lisesi mezunları bir araya geldi

  • Haberin Tarihi: 25 Eylül 2019
  • Bu haber 1295 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
1980-1981 Mardin Lisesi  mezunları bir araya geldi

1980-1981 eğitim öğretim yılında Mardin Lisesinden mezun olan öğrenciler yıllar sonra bir araya geldiler.
Nihat Baran’ın organize ettiği ve Artuklu Kervansaray oteli sahibi Sabahattin Evrensel’in misafir ettiği sınıf arkadaşları anılarını mezun oldukları eski adı Mardin Lisesi şimdiki adı Aziz Sancar Anadolu Lisesinde bir araya geldiler.
Aziz Sancar Anadolu Lisesi Müdür vekili Kerem Alabalık ve Müdür yardımcısı Halil Güven 1980-1981 eski öğrencileri kapıda karşıladılar ve badem şekeri ve kolonya ikramında bulundular
Eski öğrencilere okul anısı olarak bir plaket veren eski öğrenciler ve daha sonra okudukları bir sınıfında okul müdür yardımcısı Halil Güven tarafından sınıf yoklaması yapıldı, öğrencileri tahtaya kaldırarak ders yaptılar.
Okul Müdür vekili Kerem Alabalık öğrencilerin anılarını ve başlarından geçen unutamadıkları günlerin anısına okulun konferans salonunda şimdiki öğrencilerle bir araya geldiler. Burada eski öğrencilerin anılarını anlatarak eski günlerini yaşadılar. İçlerinde sınıf arkadaşları ile evlenenlere büyük alkış yapıldı.
1980-1981 yıllarında öğrencilerin sınıf arkadaşlarından Abdulkadir Mirzaoğlu bir konuşma yaparak şöyle seslendi, “Biz yıllardır bu okulda okuduk. Adı “Mardin Lisesi” ama yapılan bir değişiklikle bu okulun adı “Aziz Sancar Anadolu Lisesi” olarak değiştirildi. .Elbette bizler Mardinli olarak Aziz Sancar hocamızla iftihar ediyoruz, Bizleri dünyaya tanıttı, ne mutlu bizlere ki bir Aziz Sancar’a hocamız gibi bir hemşerimiz var” dedi.
1980-1981 yıllarında Mardin Lisesinde mezun olan 50’ye yakın öğrenci daha sonra çarşı ve mahalleleri gezerek anılarını tazelediler. Akşam ise Artuklu otel sahibi Sabahattin Evrensel tarafından bir sıra gecesi tertipleyerek anılarını tazelediler.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın