29 Ekim Coşkuyla Kutlandı

  • Haberin Tarihi: 29 Ekim 2016
  • Bu haber 871 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
29 Ekim Coşkuyla Kutlandı

Mardin ‘de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 93. yılı kutlamaları 28 Ekim 2016 Cuma günü saat 13.00 da Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başladı.
Törenler 29 Ekim 1016 günü Cumartesi günü Valilik Makamında düzenlenen tebrikat töreni ile devam etti.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri Mardin 21 Kasım Stadyumu’nda yapıldı.
Kutlamalara Mardin Valisi Mustafa Yaman, Tugay Komutanı Altan Er, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel,Emniyet Müdürü Hasan Onar, Belediye Başkan Vekili Mahmut Yılmaz, Alay Komutanı Ahmet Zafer İzcan ve Kurum Müdürleri katıldı.
Mardin 21 Kasım Stadyumu’ndaki tören, saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmaların yapıldığı, şiirlerin okunduğu tören Halk Oyunları ve sportif gösteriler ile devam etti.
Dereceye giren sporculara ödülleri verildi. Stadyumdaki program tören geçişi ile sona erdi.
-Mardin Valisi Mustafa Yaman, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı
Vali Yaman’ın mesajında şu ifadelere yer verildi;
Cumhuriyetimizin 93. Yıldönümüne ulaşmanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde topyekûn milletçe büyük fedakârlıklarla kurduğumuz Cumhuriyetimizin ulaştığı seviye, gurur vericidir.
Bu gün Türkiye, demokratikleşme, insan hakları ve özgürlükler konusunda attığı cesur adımlarla birçok coğrafyaya örnek olmuştur. Bu kazanımlarımızı gelecek nesillere zenginleştirerek taşımak, Türkiye Cumhuriyeti’nin gerçek sahibi olan hepimizin en önemli görevidir.
Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ü, silah arkadaşlarını,15 Temmuz gecesi şahadete yürüyen şehitlerimiz ile bu toprakları vatan yapan tüm aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, tüm hemşerilerimizin Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın