3. Aralıksız Kültür, Sanat, Edebiyat Günleri Başlıyor

  • Haberin Tarihi: 3 Aralık 2019
  • Bu haber 442 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
3. Aralıksız Kültür, Sanat, Edebiyat Günleri Başlıyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nin düzenleyeceği “3. Aralıksız Kültür, Sanat, Edebiyat Günleri” bugün başlayacak.
Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi tarafından sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında organize edilen “Aralıksız Kültür, Sanat ve Edebiyat Günleri”nin üçüncüsü edebiyat, spor, siyaset, sanat, yazar, TV programcısı ve müzik alanında tanınmış 28 konuğun katılımlarıyla bugün başlayacak.
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, yaptığı açıklamada, geleneksel hale gelen Aralıksız Kültür, Sanat ve Edebiyat Günleri’nin üçüncüsünü düzenleyecekleri bu süre içerisinde Türkiye’nin önemli isimlerini gençlerle buluşturacaklarını kaydetti.
Gençlik Merkezindeki atölyelerde verilen eğitimlerle gençlerin, hem Mardin’i hem bölgeyi hem Türkiye’yi hem de dünyayı yeninden yorumladıklarını söyleyen Yaman, “Bugün itibarıyla Gençlik Merkezimizde 14 bin 900 öğrencimiz kayıtlı. Bu gençler hem Mardin’de yaşıyorlar hem de Mardin’in bu kültürel zenginlikleri içerisinde yaşıyorlar. Mardin’in gençliği şehirle özdeşleşen, şehirli yapısıyla öne çıkan bir anlayış içerisinde şuanda” dedi.

“28 ÖNEMLİ İSİMLE GENÇLERİMİZİ BULUŞTURACAĞIZ”
Gençlerin istediği isimleri Aralıksız Kültür, Sanat ve Edebiyat Günleri davet ettiklerini ifade eden Yaman, “Sene içerisinde yine aynı şekilde önemli siyasetçiler, önemli yazarlar, müzik ve sanat insanlarını gençlerle buluşturuyorduk ama aralık ayında bunu yoğun hale getiriyoruz. Örneğin bir ay içerisinde 28 önemli isim ile gençlerimizi buluşturacağız. Burada şunu yapıyoruz. Gençlere soruyoruz. Kiminle sohbet etmek istersiniz? Kim gelsin? Kiminle görüşmek istersiniz? diye. Gençlik Merkezinde devam eden gençlere soruyoruz. Gençler bu isimleri belirliyor. Yazar ve Edebiyatçı Bekir Develi, Mutasavvıf ve Müzisyen Ömer Tuğrul İnançer, Sinema Sanatçısı Altan Erkekli, TV Sunucusu Pelin Çift, Spor Yorumcusu Murat Murathanoğlu gibi önemli isimler. İnşallah güzel bir etkinlik olacağını düşünüyoruz. Gençlerde keyif alacaklar çünkü kendi istedikleri isimlerle bir araya gelecekler”
Gençlik Merkezinin çalışmalarıyla diğer belediyelere örnek olduğunu vurgulayan Yaman, “Mardinli gençlere önem veriyoruz ve gençlerin önünü açmak istiyoruz. Bu merkez, bölgenin en iyi merkezi şu anda. İnşallah bu şekilde de devam edecek. Mardin gençliğinin her şeye layık olduğunu düşünüyorum. Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman gençlerin yanında olduk. Bundan sonra da olacağımızı belirtmek isterim” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın