3. Aralıksız Kültür, Sanat ve Edebiyat Günleri sona erdi

  • Haberin Tarihi: 2 Ocak 2020
  • Bu haber 1975 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
3. Aralıksız Kültür, Sanat ve Edebiyat Günleri sona erdi

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezinin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Aralıksız Kültür Sanat ve Edebiyat Günleri sona erdi.
Aralıksız Kültür Sanat ve Edebiyat Günlerine katılan katılımcılar, öncelikle “4 Soru 4 Cevap” programı ve Panik Radyo’ya konuk edilerek sorular sorularak cevapları alındı. Gençlik Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen programlara gençler yoğun ilgi gösterdi.
Aralıksız Kültür Sanat ve Edebiyat Günlerine katılan katılımcılar, öncelikle “4 Soru 4 Cevap” programı ve Panik Radyo’ya konuk edilerek sorular sorularak cevapları alındı. Gençlik Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen programlara gençler yoğun ilgi gösterdi. Etkinlikler süresince katılımcılar, kitaplarını imzalayarak gençlere hediye etti.
Sinema ve Tiyatro Sanatçısı Altan Erkekli, Mutasavvıf, Musikişinas Ömer Tuğrul İnançer, NISSAN Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü Tuba Sefayi Atalan, Radyocu Serdar Gökalp ve Cem Arslan, Televizyon Yorumcusu ve Spor Yazarı Murat Murathanoğlu, Tarihçi, Yazar Yavuz Bahadıroğlu, TVNET Yayın Müdürü İsmail Halis, “Vapurda Çay Simit Sohbet” Programının sunucusu Ömer Öztürk, Diriliş Postası Genel Yayın Yönetmeni Erem Şentürk, Televizyon Programcısı, Sunucu Pelin Çift ve Yazar Erhan Altunay, Sinema Sanatçısı, Yönetmen ve Senarist Müfit Can Saçıntı, Tiyatro Sanatçısı Turgay Tanülkü, gençlerle bir araya geldi.
TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Fatmanur Altun, Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nin eğitimiyle üniversitelerle yarışacak seviyede olduğunu ifade ederek ülkenin uzun yıllar kendi kaynağını kullanmaktan mahrum edildiğini, “Yerli ve Milli Olma” kavramının ortaya çıkış sebepleri ve tüm dünyada işletilen yeni sömürgecilik anlayışı üzerine önemli bilgiler verdi.
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman: “Aralıksız günlerimizin 3.yıl dönümünde Buray kardeşimizi siz istediniz, kendisi de bizleri kırmadı ve bugün burada. Gördüğüm kadarıyla çok mutlusunuz. Bizde mutluyuz. Bizim için Mardin bir gençlik şehri artık. Gençliğin başkenti Mardin. Her zaman söylediğimiz gibi ‘gençlik varsa gelecek var’ Bundan sonra hep yanınızda olacağız inşallah” dedi.
Yazar ve Sunucu Bekir Develi, TURKCELL Kurumsal iletişim Direktörü İsmail Özbayraktar, Psikiyatr, Yazar Erol Göka ve Senarist, Yazar Ahmet Tezcan, Sinema Oyuncusu Tolgahan Sayışman, Sinema Oyuncusu Erkan Avcı, Senarist Alphan Dikmen ve Yapımcı Çağrı Bingüller, İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedat Aybar ve son olarak Tarihçi, Yazar Mustafa Armağan, 3. Aralıksız Kültür Sanat ve Edebiyat Günleri’nin konuğu oldu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın