YOL ÇİLESİ DEVAM EDİYOR

  • Haberin Tarihi: 24 Ağustos 2019
  • Bu haber 570 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
YOL ÇİLESİ DEVAM EDİYOR

Mardin Artuklu İlçesi Nur Mahallesinde bulunan Fen Lisesi ve Said Nursi imam hatip lisesine giden yolun, yol genişletme çalışmaları kapsamında asfalt olan yolun bozulmasından sonra bitirilememesi vatandaşların tepkisine yol açtı.

Mardin Diyarbakır yolu  üzerinde bulunan yol ayırımı noktasında bölgede aydınlatma ve trafik lambalarının da  bulunmaması yüzünden her gün trafik kazalarının meydana gelmesine sebep oluyor. Diyarbakır yolu üzerinde bulunan ve  bir türlü bitirilemeyen yol için tepki gösteren vatandaşlar, Fen Lisesi ve Said Nursi İmam Hatip Lisesi’ne giden yolun geçen yıldan bu yana  toz ve topraktan geçilmediği, okulların açılmasına az bir süre kaldığını ve yine çocuklarının çamur içerisinde okula göndermek istemediklerini söylediler.

Geçtiğimiz günlerde 2 ölümlü trafik kazalarının meydana geldiğini ve yolun yapılması için daha kaç canın gitmesi gerektiğini, yetkililerin bu yola karşı duyarsızlıkları karşısında adeta isyan etti. Asfalt olan yolun geçen yıldan bozulup, iki yıldır  yaz aylarında toz ve toprak içerisinde bırakıldıklarını ifade eden Emine Ç., “Belediye ekipleri daha önceleri  asfalt olan yolumuzu genişletmek amacıyla bozdu. 2 yıldır bugün yarın düzeltilecek diye bizler yaz aylarını toz ve toprak içerisinde geçirdik. Artık dayanma gücümüz kalmadı. Okulların açılmasına az bir süre kaldı. Çocuklarımız yine çamur içerisinde okula gidecek. Bu yol daha ne kadar böyle devam edecek. “dedi

Vefa sitesi sakinlerinden Zeynep Çapşek, “Geçen yıl taşındık. Taşındığımız gün bu yolu bozdular. Bizler de yaz ayı boyunca kapı pencere açamaz olduk. Balkonumuzda toz yüzünden oturamaz olduk. Şehir içi yolcu otobüsleri önceleri kapımızın önünden geçiyordu,  yol bozuldu diye  kucağımızda bebekle toz duman içerisinde yaz sıcağında otobüs durağına kadar gitmek zorunda kalıyoruz. Bunun vebali kimin boynunda. Artık bu yola baktıkça moralimiz bozuluyor. Lütfen artık kim yetkili ise bu yola bir çare bulsun.” Diye konuştu.

Taşındıkları günden bu yana bu yolun çile haline gediğini dile getiren site sakinlerinden Meryem Turhan ise, “Bu yol adeta çile yolu haline geldi. Yaz ayları boyunca bu yolu kullanmak zorunda kaldık. Ramazan ayı boyunca yaz sıcağında bu tozlu ve bozuk yolda gidip geldik. Medeniyetler şehri diyoruz ancak bizlere hiç yakışmıyor. 1  kilometrelik bu yol 2 yıldır bitirilemiyor. Birkaç gün sonra okullar açılacak. Çocuklarımız bu tozlu yolu bu sefer çamur yolu olarak kullanacaklar, yaşlısı var,  engellisi var, bebekli olan aileler var ve bu yol yüzünden kapı ve pencerelerimizi açamaz olduk. Yaz boyunca evimizde oturamaz duruma geldik. Yazık günah değilmi. Bu yola bir an önce çare bulunmasını istiyoruz” şeklinde tepkisini dile getirdi.

Bu arada Vefa Sitesi Blok yöneticileri Mardin Büyük Şehir Belediye Başkanlığı’na yolun yapılması hususunda bir dilekçe verdiler. Dilekçeye cevap veren Belediye yetkilileri yolun asfalt ihalesinin yapıldığını ve kısa süre içerisinde asfalt çalışmalarına başlanacağı ile ilgili bir yazı verildiği belirtildi.

Mardin Diyarbakır yolu  üzerinde bulunan yol ayırımı noktasında bölgede aydınlatma ve trafik lambalarının da  bulunmaması yüzünden her gün trafik kazalarının meydana gelmesine sebep oluyor.
Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın