Kadın Hentbol Takımına destek

  • Haberin Tarihi: 4 Eylül 2019
  • Bu haber 943 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kadın Hentbol Takımına destek

Mardin İl Sağlık Müdürü Uz.Dr. Saffet Yavuz, Mardin 1947 Sağlıkspor Kadın Hentbol Takımını kulüp binasında ziyaret etti.

Mardin 1947 Sağlıkspor Kadın Hentbol Takımı transfer çalışmalarını tamamladı. Teknik Direktör Ali Rıza Yeşil´in, itina ile gerçekleştirdiği transferler, kadın hentbol camiasında şimdiden konuşulmaya başladı.

 İl Sağlık Müdürü Uz.Dr. Saffet Yavuz, kulüp binasında, Sağlıkspor Kadın hentbol Takımını ziyarete ederek hem tanıştı hem de desteğinin tam olacağını söyledi. Yavuz “ Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Yaman´ın spora olan tutkusu ve desteği, kadın spor takımları başta olmak üzere sportif faaliyetlerin gelişmesini sağladı. Sağlık çalışanlarının, eş ve çocuklarının kaliteli zaman geçirmeleri için kurulan 1947 Mardin Sağlıkspor, kısa sürede 11 ayrı branşta sportif faaliyetlerini bünyesinde barınan bir kulüp haline geldi. Bugün 1.Lig´de formasını terleten bir Kadın Hentbol Takımımız var. İmkanlarımız ölçüsünde desteğimizi sürdüreceğiz. Sizden öncelikle centilmenlik ve spor ahlakına yakışır bir davranış ve başarı bekliyoruz.” Dedi.

 Sağlıkspor Kulüp Başkanı Mehmet Çelik, kıt imkanlarla kısa sürede büyük başarılara imza atan, geçmişte takımda oynayan sporculara teşekkür ederek “Sağlıkspor Kadın Hentbol Takımı, başarının kıt imkanlarla da yakalanabileceğini gösterdi. Bugün gelinen noktada profesyonel bir düşünce ve davranış ile amatör bir ruhla ortaya konulan oyunun izlerini, gayretini görmek mümkün.” Dedi

       Vali Yaman´dan destek

İl Sağlık Müdürü Uz.Dr Saffet Yavuz ve Sağlıksporun yönetiminde bulunan sağlık çalışanlarının desteğini aldıklarını ifade eden Kulüp Başkanı Çelik “ En büyük desteği, spora ve sporcuya değer veren, destekleyen ve Mardin´de sporun gelişmesine büyük katkıları olan Vali Mustafa Yaman´dan görüyoruz. Mardin´de Türkiye Süper Lig´in ve Türkiye 1.Lig´inde iki kadın hentbol takımını bulunması, Basketbol ve Voleybol Kadın Hentbol Takımlarının Mardin´de olması önemli bir imaj ve prestij yaratıyor. Vali Mustafa Yaman´a teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Ziyarete, Hentbol Şube Sorumlusu Erdal Kürşat, Kulüp Başkan Yardımcısı Mehmet Pekince ve Teknik Direktör Ali Rıza Yeşil ile Kadın Hentbol Takımı sporcuları hazır bulundu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın