4 ocağa ateş düştü

  • Haberin Tarihi: 3 Eylül 2015
  • Bu haber 769 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
4 ocağa ateş düştü

Dargeçit ilçesinde sabah saat 06.50 sıralarında okulda çıkan yangına müdahale etmek için olay yerine giden polis aracına bombalı saldırı sonucu şehit olan 1 emniyet amiri olmak üzere toplam 4 polis memuru son yolculuğuna uğurlandı.
Mardin Emniyet Müdürlüğü Bahçesinde Yapılan Cenaze törenine, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Celalettin Lekesiz,Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel,şehit yakınları,görev arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Şehit Düşen Emniyet Amiri İbrahim Halil Aksoy, Polis Memuru Mehmet Hüseyin Balta,Akif Hatunoğlu ve Ahmet Akalın’ın öz geçmişleri okundu.
İl Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan, uğurlama konuşmasında duygu dolu bir konuşma yaptı.
Pekcan, konuşmasında şu ifadeleri kullandı; Bugün sabah 06.55 sıralarında ilimiz Dargeçit ilçesinde bir okul inşaatında meydana gelen yangın ihbarı üzerine, dargeçit ilçe emniyet amirliğinde görevli emniyet amirimiz İbrahim Halil Aksoy, polis memurlarımız Akif Hatunoğlu, Mehmet Hüseyin Balta ve Ahmet Akalın shortland tipi zırhlı araç ile olay yerine seyir halinde iken, bahçebaşı mahallesi barış anıtı civarına yerleştirilen mayının infilak ettirilmesi sonucu araçta bulunan 4 kahraman personelimiz olay mahalinde şehit olmuştur. Bir okul yakmıştı hainler, yanan ülkenin geleceğiydi. Duramadı İbrahim amir, ekibi çağırdı, olay yerine geçerken yakaladı onları hain pusu, 4 memleket sevdalısı yürüdüler rab’ lerine. Hainler şunu bilin, sırada çok memleket sevdalısı var, şehadet şerbetini su gibi içecek. ama tarih sizin gibi hainleri değil, kahramanları yazdı ve yazacak. bu memleket atalarımızın kanıyla kazanıldı ve bize kaldı, bizim kanlarımızla da gelecek nesilerimize kalacak. Hiçbir zaman ümitsiz olmadık, olmayacağız. Terörden medet uman zihniyet aziz milletimizin sağduyusu, soğukkanlılığı ve devletimizin kararlılığı ile hüsrana uğramaya mahkûm kalacak ve kendi karanlıklarında eriyip gidecektir. Bizlere bu acıyı yaşatanlar, bilsinler ki bunun bedelini çok ağır biçimde ödeyecekler. Bu acılı günümüzde bizleri yalnız bırakmayan siz değerli katılımcılara ve şehitlerimize rahmet dileyen herkese teşkilatım adına teşekkür ediyorum. Bir kez daha aziz şehitlerimizin naaşı önünde saygıyla eğilirken, kendilerine allahtan rahmet, kederli ailelerine, akrabalarına ve teşkilat mensuplarımıza sabır ve başsağlığı diliyorum.
Törenin devamında, Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun şehitler için dua okudu cenaze namazlarının memleketlerinde kılınacağını söyledi.
Şehit cenazeleri için uzun bir kortej oluşturuldu. Şehit aileleri tabutlara sarılarak Kürtçe ve Türkçe ağıtlar yaktı.
Bu arada şehit yakınıyım diyen bir vatandaş “Cumhurbaşkanına söyleyin bu akan kan yeter” şeklinde bağırdı. Polisler vatandaşı törenden uzaklaştırdı.
2 çocuk babası Emniyet Amiri İbrahim Halil(45) Aksoy Memleketi olan Şanlı Urfa Akçakale’ye, 1 çocuk babası Polis Memuru Akif Hatunoğlu (29) Osmaniye’nin Kadirşi İlçesine, Polis Memuru Mehmet Hüseyin Balta(32) Diyarbakır Çınar İlçesine,Polis Memuru Ahmet Akalın ise Konya Doğanhisar İlçesine “Kahrolsun PKK, Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez,PKK’ya papuç bırakmayız” sloganları arasında memleketlerine uğurlandı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın