52 yaşında Kur’an okumayı öğrendi

  • Haberin Tarihi: 18 Kasım 2015
  • Bu haber 819 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
52 yaşında Kur’an okumayı öğrendi

Kızıltepe ilçesinde yaşayan 56 yaşındaki Mehmet Ali Akış, yardım almadan kendi kendine Kur’an-ı Kerim öğrendi.

Fırat mahallesinde yaşamını sürdüren, 12 çocuk babası Akış, 52 yaşındayken 3 ayda hiç yardım almadan Kur’an’ı hatmetti.

Akış, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 7 yaşında köyde imamın yanında kuran öğrenmeye çalıştığını ancak, imamın, kulağına taş parçası koyarak kendisini dövdüğü ve bu yüzden Kur’an öğrenmeden kaçtığını söyledi.

O zaman cahil olduğunu ve hayatın hep böyle devam edeceğini sandığını belirten Akış, 52 yaşına geldikten sonra kendi kendine yavaş yavaş kuran öğrenmeye başladığını kaydetti.

Cenabı Allah’ın bu takdiri ve bu kuvveti kendisine verdiğini dile getiren Akış, şöyle konuştu:

“Ben kendi kendime kuran okuyorum, öğrendim ve hatim ettim. Allah’a çok hamd ediyorum beni o dereceden bu dereceye getirdi her zaman şükrediyorum. Herkese nasip etmesini diliyorum. Alfabeye bakarak yavaş yavaş öğrendim. Elif diye Türkçe yazıyordu hem Türkçesi vardı hem Arapçası vardı öyle başladım ve şu an Kur’anı hepsini öğrendim ve manasının yarsını da biliyorum. Yani küçük ayetlerin manasını hepsini izah ediyorum. Allah’a çok şükür şu an ben çok çok seviniyorum. Hatta Kur’an okurken bazen de ağlıyorum heyecandan. Ben nasıl o dereceden bu dereceye geldim diye kendi kendime söylüyorum.”

Kamyon şoförü olduğu için her zaman okuyamadığını, onca işe rağmen 3 ayda Kur’anı okuduğunu belirten Akış, “Günde bir cüz okuyorum. Herkese tavsiye ediyorum. Kur’an’dan başka bir şey var mı bizi Allah’a götürecek? Bizi, ahrette imana götürecek olan Kur’an’dır. Kur’an-ı Kerim okumayı herkese tavsiye ediyorum. Yaşı geçmiş geçmemiş herkes okumalı ben şimdi diyorum, keşke 10 yaşında öğrenseydim daha iyi olurdu.” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın