645 köy okullarına kütüphane

  • Haberin Tarihi: 27 Kasım 2015
  • Bu haber 1094 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Ak parti Mardin İl gençlik kollarının 645 köy okullarına kütüphane açma kampanyası başladı.
Ak parti Mardin İl gençlik kolları ilçe sosyal işler başkanı Zekiye Çeke’nin “kitabımı paylaşıyorum” adlı projesi için kitaplar toplanmaya başlandı.
Projenin Koordinatörlüğünü Ak Parti Mardin İl Gençlik Kolları Başkanı Halil Yomak ve Ak parti Mardin İl gençlik kolları ilçe sosyal işler başkanı Zekiye Çeke’nin yaptığı proje kapsamında 645 Köy okuluna kütüphane açılması planlanıyor.
Gençlik Kolları Üyelerinin de desteklediği projenin ilk ayağı olarak Kızıltepe Kumlu Köyü Kumlu İlköğretim Okulu ziyaret edilecek.
Yaklaşık 1 yıl sürecek projede binlerce öğrenciye ulaşılması hedefleniyor ve her okula minumum 1000 kitap verilmesi amaçlanıyor.
Özenle toplanılan kitapların siyasi içerikli kitaplar olmadığını vurgulayan Çeke, ansiklopedi, roman hikaye, hazırlık kitapları, okuma yazma setleri vs tüm kitaplar alıyoruz diye konuştu.
Çeke Konuşmasının devamında, Daha öncede bu tür projelerde kaynak sorumlusu olmuştum. Yapılan projelerde sadece bir köy okuluna belli bir miktar kitap verilir ve proje orada biterdi. Gençlik yapılanmamızda kitap sıkıntısını hepimiz çektik.Ortak kararda anladık ki çocuklarımızın en önemli eksiği kitaplarıydı. Bana ulaşan okul öğretmenlerinin tek isteği kütüphaneydi. Üstelik merkezi okullarımızda öğrencilerimiz kendi kitaplarını toparlayıp kardeşleriyle paylaşmaya başladılar. Köy okullarımızın çocukları kitaplara hasret, öğretmenleriyle konuşunca Çocukların da benimle konuşma çabası en çok ta etkiledi beni. Bende bunu geniş çaplı bir proje olarak toparlamaya başladım. Tabi bu çalışmalarda en büyük destekçim ve emekçilerimizden biri gençlik kolları başkanımız Halil Yomak ve yönetim kurulu üyelerimizdir. Kampanyamıza Türkiye’nin her ilinden destek geliyor. Kitapları toparlayıp bize gönderen illerimiz var. Bizim hedefimiz aydınlık bir nesil ve mutlu çocuklar dedi.
Bu kapsamda daha öncede 200 öğrenci ye çanta ve kırtasiye malzemesi dağıtıldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın