8 bin 300 aileye Ramazan paketi

  • Haberin Tarihi: 16 Haziran 2015
  • Bu haber 684 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

“Yardım Ramazan ayının onurudur” sloganı ile Mardin Büyükşehir Belediyesi Ramazan’da dar gelirli 8.300 aileye Ramazan paketi ulaştıracak.
Ramazan münasebetiyle çalışmalarına başlayan Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı “Yardım Ramazan ayının onurudur” sloganıyla dar gelirli ailelere yardım paketleri ulaştıracak. Mardin Büyükşehir Belediyesi ve İlçe belediyelerin ortaklığında hazırlanan paketlerin 8.300 aileye ulaştırılması beklenilirken paketlerde kuru bakliyat, kahvaltılık, makarna, yağ ve şeker gibi ürünler bulunmaktadır. Büyükşehir Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca yapılan açıklamada “Ramazan vesilesiyle dar gelirli ailelere katkıda bulunmak amacıyla böyle bir çalışmayı ilçe belediyelerimizle koordineli bir çalışma yürüterek yapmaktayız. Bu kapsamda ilçe belediyelerimizle tespit ettiğimiz dar gelirli ailelere ulaşarak, paketleri Ramazan’dan önce ulaştırmayı hedefliyoruz.”
Yardım paketlerinin dağıtımı ve ulaştırılması konusunda da “Bu yardım paketlerinin dağıtımı, tespit edilen ailelere il ve ilçe belediyeler tarafından ulaştırılacaktır. Yardımlaşma ve dayanışma ayı olan Ramazan’da dar gelirli ailelerimizi bir nebzede olsa mutlu etmek ve onların mutluluğunu paylaşmak bizler için bir onurdur” ifadelerine yer verildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın