Yazarlarımızdan

 • DUYGU HEMŞİRE…

  İbrahim Yüksel: "BU YAZI; İNSANLIĞIN, KADIN YÜREĞİYLE KIRDIĞI TABULAR VE KURDUĞU GÖNÜL KÖPRÜLERİNİN HİKÂYESİDİR. ‘’ Bir zamanlar Rabbin meleklere ‘’ ben yeryüzünde bir halife yaratacağım.’’ Demişti. Melekler; ( A!… Orada bozgunculuk yapacak ve kan dökecek biris..."

 • EVLİYA KİMDİR?

  Muhammed Gül: "10/YÛNUS 62: E lâ inne evlîyâallâhi lâ havfun aleyhim ve lâ hum yahzenûn(yahzenûne). Muhakkak ki Allah’ın evliyasına (dostlarına), korku yoktur. Onlar, mahzun olmazlar, öyle değil mi? 10/YÛNUS 63: Ellezîne âmenû ve kânû yettekûn(yettekûne). Onlar, âm..."

 • ALLAH SİZİ SEVİYOR MU?

  Muhammed Gül: "Bunu öğrenmenin tek bir yolu var: Allah’ın kitabına bakmak. Orada kimi sevdiğini ve nedenlerini bulabiliriz. Bu şartları yerine getirirsek bizi de seveceğini kesin olarak biliriz. Dilerseniz hep beraber bakalım. Rabbimizin bizi sevmesi için bir şartı..."

 • İSLÂM NEDİR?

  Muhammed Gül: "Soru ilginç gelmiş olabilir ama gayet ciddi bir şekilde soruldu. Gerçekten, islam nedir? Dilerseniz hep birlikte Kur’an ışığında bir bakalım. İslam, kelime manası itibariyle ‘Teslim Olmak’ demektir.  Sin, Lam ve Mim harfelerinden türetilmiştir. Peki ..."

 • Kalenin Müjdecisi Top

  Vehap ERdoğan: "‘’Kale’’ ve ‘’top’’ tabirleri aynı cümle içerisinde kullanılınca hepimizin aklına birden çok spor dalı geliyordur. Lakin bazı kelimeler ve tabirler vardır ki, birçok anlam taşıyabiliyorlar. Tıpkı ‘’kale’’ denildiğinde ilk akla gelen, özellikle futbol..."

 • Her konuda Devrim, Futbolda Fiyasko…

  Vehap ERdoğan: "Son yıllarda ülkemiz ve ilimiz müthiş hizmetler görüyor. Bu hizmetlerin her biri devrim niteliğinde. Sanayi, tarım, turizm, sağlık ve bir sürü yaşam alanı ile birlikte çalışma alanları. Bu saydığım hizmet sektörlerinin herbirinin bünyesinde devrim ni..."

 • Allah Kimi Sever?

  Muhammed Gül: "Allah’ın sevdikleri farklı özelliklere sahiptirler. Biz ise bunlardan bir tanesini ele alacağız. Muhsin kul olmak. Allah Muhsin kulları sever. 3 / AL-İ İMRAN – 134 Ellezîne yunfikûne fîs serrâi ved darrâi vel kâzımînel gayza vel âfîne anin nâs(..."

 • Ve, Şehre Bir Film Geldi

  Vehap ERdoğan: "Atalarımız hiçbir şeyi boşuna söylememiştir. Kurdukları her cümlede, söyledikleri her sözde uçsuz bucaksız anlamlar, derin derin manalar ve birçok tecrübe örnekleri… Tıpkı, söyledikleri ‘’Sabrın sonu selamettir’’ sözü gibi. Bilindiği üzere bölgede ol..."

 • Gerçek Mü’min Kimdir?-2

  Muhammed Gül: "En son yazımızda gerçek mü’mini anlamaya çalışmıştık ve Enfal Sûresi’nin 2, 3 ve 4.ayetlerini vermiştik. 8 / ENFAL – 2 : İnnemel mu’minûnellezîne izâ zukirallâhu vecilet kulûbuhum ve izâ tuliyet aleyhim âyâtuhu zâdethum îmânen ve alâ rabb..."

 • Gerçek Mü’min kimdir?

  Muhammed Gül: "Allah’a sonsuz hamd ve şükrederiz ki bir kez daha bir konuyu Kur’an ayetleriyle ele almak için birlikteyiz. Neden ayetlerle? Çünkü Allah’ın dini bize Kur’an’la gelmiştir. Onun için ne öğrenirsek öğrenelim, öğrendiklerimizin mutlaka Kur’an’a uyma zoru..."