Valimizin Cevapları Doyurucuydu

  • Haberin Tarihi: 7 Nisan 2016
  • Bu haber 16278 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Malumunuz Valimiz Hüseyin Aksoy göreve başladığından bu yanı bir türlü gün yüzünü göremedi, arka arkaya gelen sorunlarla boğuşmak zorunda kaldı. Hele hele bu hendek ve barikat savaşıyla işi bir hayli zorlaştı.

Edindiğimiz bilgilere göre sivillere zarar gelmeme adına bu operasyonların sürdürdüğü esnada çok hassas davrandı. İş alemi ve STÖ ile iş birliği içinde olduğunu dillendirdi. Benim de katılma fırsatı bulduğum toplantılarda iş dünyasının temsilcileri valimizden memnuniyetini dillendirdiğine bir çok kere şahit oldum.

“Ömer Büyüktimur ile gündem” programını sonuna kadar izledim Valimiz sorulan soruları veqar ve metanet içinde kamuoyuna güven verici bir tarzda cevapladı.

*Deftere tabi vatandaşlarımıza bir sefere mahsus 3000TL ödeme yapılmış,

*Vergiye tabi esnafa şimdiye kadar bir ödeme yapılmamış ama vergileri/borçları 2017’nin Ocak ayına kadar ertelendiği hasar tespitinden sonra onları da mağdur etmeyecek şekilde kendilerine ödeme yapılacağı,

*500’den fazla vakıf kıracı durumunda olan esnafımızın kira borçlarının silindiği,

*Ne deftere tabi ne de vergiye tabi olanlardan da 375 kişiye biner lira ödeme yapıldığı,

*Yasaklı bölgeden ayrılmak zorunda kalanlara ilk ay 300, ikinci ay 500, Ocak-Şubat-Mart ayları için artık 1000’er lira ödenmekte olduğu,

*İş Kur istihdamı ilk etapta 3 ayken 9 aylığa çıkarıldığı,

*Sur’da oturup çalışanı varsa özellikle bu iş kur istihdamına sahip çıkılmasında fayda olduğu

*Evleri yıkılan vatandaşların ev eşyaları için de mağdur edilmeyecek şekilde ödeme yapılacağı,

*İhtiyacı olan vatandaşlarımız İş Kur çalışanı olsa bile yine kendilerine katkıda bulunulacağı,

*Evini son haliyle görmek isteyen varsa Emniyete dilekçe vererek evlerini görebileceği,

*Kamulaştırma meselesini büyütmemek gerektiğini ve yeni yapılanmanın Sur sakinlerine huzur getireceğini,

*Alalacele değil, önce yıkılan mahallelerden başlayarak 2012 yılında Büyükşehir Belediyemizin onayını aldığı plana uygun, 1921 mimarisini ihya edecek tarzda bir yapılanmaya gidileceği,

Sur Platformu adıyla “Sur’uma dokunma” diye bir uyarı var bilbordlarda onun kime ait olduğunun belirlenmesi gerektiği kanaatini dile getirdi …. vb. konularda gerekli açıklamalarda bulundu.

Sevgili Diyabekirliler Devletin Valisi dediyse bize de “Tamam” demek düşer. Hani bir siyasi olsa belki anı kurtarma adına yuvarlar cevap verebilir ama Vali demişse demek doğrudur.

Artık bu bilgilere ters düşen bir bilgi kulağınıza gelse de biliniz ki yalandır. Birileri geldi şehrimizi istila etti, devlet bu alandan onları uzaklaştırınca da böyle akıl almaz bir tahribat oldu.

Nice Babayiğitler şehit düştü düşmeye devam ediyor çoğu da patlatılan bombalarla, kalleş tuzaklarla maalesef, Trilyonlarla zarar Devletin hazinesinden çıktı, yer değiştirmek zorunda kalan vatandaşlarımız mağdur oldular, yerinde kalanlar ise bin pişman.

Kimisi diyebilir ki karşı taraftan da binler ölüyor onlara ne demeli, ben de diyorum ki onlar nerde geldiler? bu savaşı kimin adına neden başlattılar? bunun mantıklı bir cevabını daha kimseden alamadım bilen varsa söylesin.

Allah sonumuzu hayreylesin, ne diyebilirim ki?

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın