Minik Yüreklerin Büyük Düşüncesi

  • Haberin Tarihi: 14 Eylül 2017
  • Bu haber 461 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Minik Yüreklerin Büyük Düşüncesi

Mardin Masa Tenisi sporcuları Arakanlı Müslümanların yardım çağrılarına duyarsız kalmadı.

Masa Tenisi kulübü minik öğrencileri, Türkiye’de ve Avrupa’da yaptıkları başarılarının yanında Arakanlılar için birlik olup topladıkları harçlıklarını Arakanlı kardeşlerine bağışladı.

Real Mardin Masa Tenisi Kulübünün minik öğrencileri, Myanmar’daki katliamdan kaçan ve dünyanın en kötü şartlarında mülteci kamplarında yaşayan Arakanlı Müslümanlara yardım etmek  için harçlıklarını toplayarak Ziraat Bankası yoluyla Arakan’a gönderdi.

Mardin masa tenisi Antrenörü ve Milli takım Antrenörü olan İzzettin Atasever, bu manevi katkılarından dolayı sporcularıyla gurur duyduğunu söyledi.

Televizyondaki görüntülerden sporcularının çok etkilendiğini; antrenmanda sporcularla böyle bir karar aldığını söyleyen Atasever  Arakanlı kardeşlerimize bir nebze destek olabiliyorsak ne mutlu bizlere. Diye konuştu.

Atasever, Sn. Cumhurbaşkanımızın hassasiyeti hepimizin hassasiyetidir. Biz millet olarak geleneğimizde mazlum Müslümanların yanında olmak vardır.  İslam tarihinde ve kültüründe Ensar ve muhacir bir anlayışla Arakanlı kardeşlerimizin yanındayız.  Bütün insanlığın bu durum karşısında Empati kurup düşünmeleri gerekiyor, o durumdaki çocuklar bizim çocuklar da olabilir. Mardin masa tenisi olarak bir farkındalık yaratmak Türkiye’deki hatta Tüm Dünya spor kamuoyunun dikkatini çekerek Arakanlı kardeşlerimize yardım etmeye davet ediyoruz. Bu güzel yardımlaşma için başta sporcularıma ve velilerimize teşekkür ediyorum diye konuştu.

Mardin’in milli sporcusu ve Avrupa 3. sü  Olan Simge İnal ise, Arakanlı kardeşlerimi  bu durumda görmek içimi acıtıyor. Lütfen Arakanlı kardeşlerimizi öldürmesinler ve hak ettikleri yaşamı yaşasınlar. Bütün sporcu arkadaşlarıma desteklerinden dolayı teşekkür ederim dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın