Spor birlikteliği

  • Haberin Tarihi: 14 Eylül 2017
  • Bu haber 463 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Spor birlikteliği

Sağlıkta, hastalıkta, bayramlarda, acı ve özel günlerde ilişkilerini hiçbir zaman koparmadan 17 yıl boyunca onları bir arada tutan tek unsur spor oldu.

Tam 17 yıl önce Mardin Artuklu İlçesi’nde yer alan halk dilinde İnekler Çarşısı (Sokul Bakar) diye adlandırılan çarşıda esnaflık yaptıklarını dile getiren takım kaptanı Ferhan Elban, “ O zamanlar Mardin’de sadece üç tane halı saha bulunurdu. Sürekli esnaflar olarak, özellikle akşam saatlerinde bir araya gelir sohbet eder spor, ülke ve Mardin’in genel gündemine dair görüş alışverişlerinde bulunurduk. Terkrar böyle bir sohbette esnaf arkadaşlarımızla halı sahada iki takımdan oluşacak futbol müsabakası yapmaya karar verdik. Karşılaşma aramızdaki bağlılık ve muhabbeti o kadar artırmıştı ki maçın sonunda bu organizasyonun devam edilmesi gerektiği kararına vardık. Ve tam onyedi yıldır devam ediyoruz”.

O zamanlar arkadaşlar arasında bekar olanların olduğunu belirten diğer takımın kaptanı  Orhan İpekçi, “ Bu bekar erkadaşlarımızın kız isteme faslından düğünlerine kadar hep yanlarındaydık. Acı günlerinde o haftaki maçı iptal edip dertlerine ortak olurduk. Bayram ve özel günlerde kendi aramızda ev ziyaretleri gerçekleştirerek arayı asla açmazdık. Askerlik vazifesini yerine getirmek için ayrılan ya da uzun süreli iş görüşmesi ve tatil gibi durumlarda da o giden arkadışımız geri döndüğünde yeri mutlaka onu beklerdi. 17 yıldır devam eden maçlarımız hala devam ediyor. İnşallah bu spor birlikteliğini çocuklarımıza da aktarark örnek bir davranış olarak sürdüreceğiz”.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın