Belediyeden Spora destek

  • Haberin Tarihi: 14 Eylül 2017
  • Bu haber 521 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Belediyeden Spora destek

Sporun ve sporcunun yanında olmayıkendine esas alan Mardin Büyükşehir Belediyesi sporun birçok branşına destek vererek kentin spordaki geleceğine bu sayede katkı sağlıyor.
Öte yandan yeni neslin sporu sevmesi ve sporla fiziken ve ruhen gelişmesiyle ilgili de çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman sporcular ile özel olarak ilgileniyor. Büyükşehir Belediyespor tesislerinde sporcular ile bir araya gelen Yaman, yakın bir zamanda sporda daha güzel yerlere geleceklerini söyledi.
Sporla yoğrulan gençlik
Konuyla ilgili açıklama yapan Vali Yaman “Amacımız gençlerimizin ve çocuklarımızın spora yönelmesi ve ilimizden sporcular çıkarmaktır” ifadesini kullanan Yaman, “Belediyemiz ilimizin her anlamıyla gelişmesini arzu etmekte ve projelerine bu düşünce ile yön vermektedir. Gençlerimizin ve çocuklarımızın da her yönüyle sağlıklı büyümesini arzu etmekteyiz. Bu nedenle sanatla ve sporla yoğrulan gençlerimiz için çaba vermekteyiz. Son zamanlarda sporda aldığımız başarılar da bunun göstergesidir. İnanıyoruz ki yakın gelecekte çok daha güzel başarılar göreceğiz” şeklinde konuştu.
Spora yapılan yatırımlar devam edecek
Yaman sporcular ile bir araya gelerek onların beklentilerini de öğrendiklerini aktarırken, “Bugün spora gönül vermiş çocuklarımızı ve gençlerimizi yalnız bırakmadık. Onlardaki ışık bizlere heyecan verdi. Yaz aylarında açtığımız spor kurslarımızda da yetenekli gençlerimizi kazanmak için çaba verdik. Biz bundan sonra da spora tesis ve insan kaynağı olarak destek vermeye devam edeceğiz. İlimiz sporda marka bir şehir olacak” diye konuştu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın