Büyükşehir net kazandı : 5-1

  • Haberin Tarihi: 18 Eylül 2017
  • Bu haber 593 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Büyükşehir net kazandı : 5-1
  1. Amatör Liginde mücadele eden Mardin Büyükşehir Belediyespor , grubunda bulunan 1969 Merdinspor’u 5-1’lik net skor ile geçt. Maçtan hemen önce kurban kesildi ve her iki takımın futbolcuları birbirine başarı dileklerinde bulundu.

21 Kasım Şehir stadyumunda oynanan karşılaşmada Büyükşehir Belediyespor oyuncuları lige hazır olduğunu gösterdi.

Maçın henüz onuncu dakikasında Büyükşehir Belediyespor’un 7 numaralı futbolcusu Burhan Öncü ceza sahası içinde attığı aşırtma vuruşu ile takımını 1-0 öne geçirdi.

Maçın 37. Dakikasında sahneye çıkan Büyükşehir Belediyespor’un 5 numaralı futbolcusu Orhan Zankırtlı attığı gol ile takımını 2-0 öne geçirdi ve ilk yarı bu skor ile sonuçlandı.

Maçın ikinci yarısında da oyun hakimiyetini sürdüren Büyükşehir Belediyespor, 58 ile 72. Dakikalarda 9 numaralı futbolcusu Necat Kalabay  ve 84. Dakikada 14 numaralı futbolcu Barış Taşkesen’in  attığı goller ile maçı 5-1 kazandı.

1969 Merdinspor’un tek golü ise 6 numaralı futbolcusu Süleyman Alpkaynak’tan geldi.

Sıcak havalardan dolayı İki kez su molasının verildiği maçı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü  ve Mardin Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Hadi Çomaktekin, 1969 Merdinspor Kulübü Başkanı Mehmet Veysi Bora ve Artuklu Üniversitesi Genel Sekreteri Şahin Arpağ da izleyenler arasındaydı.

Türübünlerde Kadın ve çocuklarında bulunması maçın havasına güzellik kattı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın