İlçe okulları denetlendi

  • Haberin Tarihi: 22 Eylül 2017
  • Bu haber 461 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
İlçe okulları denetlendi

Yeni Eğitim döneminin başlamasıyla İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Sarı 2017-2018 eğitim öğretim yılı okul ziyaretlerine devam ediyor.
Sarı Savur’daki Nuri Cıngıllıoğlu Anadolu Lisesi, Savur Anadolu İmam Hatip Lisesi, Prof. Dr. Aziz Sancar Ortaokulu, Mehmet Fuat Demir İlkokulu, Zübeyde Hanım Anaokulu, Evren İlkokulu, Sürgücü İlkokulu/Ortaokulu ve Sürgücü Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret etti. Okul ziyaretleri esnasında Sarı’ya eşlik eden Savur İlçe Millî Eğitim Müdürü Abdürrahim Demir ilçedeki eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgi verdi.
Okulları ziyaret esnasında öğretmen ve öğrencilerle yakından ilgilenen Sarı öğretmen ve öğrencilerle bir süreliğine sohbet etti. SarıI öğretmenlere hitaben: “Arkadaşlar yeni eğitim öğretim yılının hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Sizlerin de malumu üzere yeni öğretim programı ile eğitim öğretim yılımız başladık. Yeni öğretim programının ışığında umarım başarılı ve güzel bir sene geçirirsiniz” dedi. Konuşmasında 15 Temmuzda Kahramanlık Destanında değinen Sarı “Ülkece çok zor bir süreçten geçtik ve geçmeye devam ediyoruz. Dün Çanakkale’de destan yazan neslin torunları bugün de 15 Temmuz destanını yazdılar. İşte bu tarih bilinci ile öğrencilerimizi yetiştireceğiz. 15 Temmuz’da tankın önüne yatan gençler bizim yetiştirdiğimiz öğrencilerimizdi. Allah bir daha bu ülkeye o günleri yaşatmasın. İlimiz genelinde genç öğretmenlerle çalışıyoruz. Bu bizim ve öğrencilerimiz için büyük avantajdır. Öğrencilerin dilini anlamada onlara ulaşmada genç öğretmenlerimizin daha başarılı olduğunu düşünüyorum. Genç öğretmenlerimizin heyecanı ve enerjisi ile tecrübeli öğretmenlerimizin deneyimi bir araya geldiğinde başarı kaçınılmaz olur
Bizler geniş bir aileyiz. Ben de bu ailenin bir ferdi ve hizmetkârıyım. Millî Eğitim Müdürlüğü olarak Siz değerli öğretmenlerimizin her türlü sıkıntısında yanınızda olacağız. Bizler sizlere hizmet için buradayız. Kapımız her aman açık. Her türlü sorununuzda bize ulaşabilirsiniz. Yeni eğitim öğretim yılının tekrar hepimize hayırlı ve uğurlu gelmesini diliyorum” dedi.
Öğretmenlerin ve okul idarecilerinin okulları ile ilgili istek ve şikayetlerini dinleyen Sarı, eldeki imkanlar dahilinde gerekli talimatı vererek tüm ihtiyaçların giderileceği sözünü verdi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın