MARDİN’İN GURURU SİMGE TÜRKİYE 2.CİSİ OLDU

  • Haberin Tarihi: 2 Ekim 2017
  • Bu haber 765 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
MARDİN’İN GURURU SİMGE TÜRKİYE 2.CİSİ OLDU

Masa Tenisi Yıldızlar Ferdi Türkiye Şampiyonası Rize’de yapıldı.

Yapılan Şampiyonada Mardin’in gururu Simge Devrim İnal Türkiye 2.cisi oldu.

29 Eylül ve 1 Ekim tarihleri arasında Rize Yenişehir Spor Salonunda yapılan şampiyonaya 149 sporcu kıyasıya mücadele etti.

Masa Tenisi Yıldızlar Ferdi Türkiye Şampiyonası’nın açılış törenine Gençlik ve Spor Bakanı Bak’a sporcular tarafından büyük bir sevinç gösterdi.

Öğrencilere başarı dileyen Bak, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Koç ile masa tenisi oynadı.

Yıldız Erkek ve Kızlarda 149 sporcunun katıldığı şampiyonada Mardin’den Simge Devrim İnal Finallere kalarak Türkiye 2.cisi oldu.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Rize Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyonanın açılış töreninde yaptığı konuşmada, okul dönemlerinde masa tenisi oynadığını belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımız masa tenisini iyi bilir. Belediye Başkanlığı döneminde sporcularla bile antrenmanları var. O yüzden öncelikle sizlerin yetişmesinde katkı sağlayan hocalarımıza ve antrenörlerimize teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Daha önce de Avrupa da yapılan şampiyona da Avrupa 3.lüğü elde eden Simge İnal’ın Türkiye 2.cisi olması Mardin’de büyük bir sevinçle karşılandı.

Masa Tenisi Bölge Temsilcisi ve Mardin Masa Tenisi Antrenörü İzzet Atasever, “Küçük imkânlarla büyük başarı elde ettik. Bu başarılar, disiplinli çalışmalar sonucu elde ediliyor. Sporcularımız kar kış demeden haftanın 7 günü çok büyük bir özveri ile çalışıyor ve haklı olarak bu başarıları elde ediyor. Durmak yok, çalışmalara devam. Bu başarılar daha da büyüyerek gelecek inşallah. Ben kızımız Simge’yi büyük mücadelesinden dolayı kutlar, bizlere destek olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.” Dedi.

Masa Tenisi Benim Hayatım

Aldığı derecelerle büyük bir mutluluk yaşadığını dile getiren Simge Devrim İnal, Masa Tenisinin hayatını tamamen değiştirdiğini söyledi.

Simge İnal ”Masa Tenisini çok seviyorum. Masa Tenisi sayesinde bambaşka bir hayatım oldu. Farklı insanlar, farklı kültürler tanıma imkânım oldu. Ailem bana güveniyor ve beni çok destekliyor. Bu da beni mutlu ediyor. İzzet Hocam ile sürekli görüşüp bilgi alıyorlar. Her turnuvama gelip bana moral olup, destek veriyorlar. Masa tenisi hayatımın bir parçası oldu. Rüyalarımda bile masa tenisi oynuyorum. Bana özgüveni yüksek kendine inanan biri olmama neden oldu. Bunun sayesinde herkes tarafından tanınmak güzel bir duygu. İlin valisi, vali yardımcıları Kaymakamı, Belediye başkanı masa tenisi sayesinde beni tanıyor olmaları beni çok mutlu ediyor” dedi.

Bu güzel şeylerin kendisine olan güven duygusunu geliştirdiğini söyleyen İnal şöyle devam ediyor” Oyun stilim atak. Atak oynamayı seviyorum. Zaten İzzet hocamla yaptığımız teknik ve taktik antrenmanlar her zaman atak üzerinedir. Ve ben böyle mutlu oluyorum oynayınca’ şeklinde duygularını ifade etti.

 

 

 

 

 

Bir Yorum Yazın