‘Mardin Kadınları Bağımlılığın Farkında’ projesinde buluştu

  • Haberin Tarihi: 3 Ekim 2017
  • Bu haber 442 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
‘Mardin Kadınları Bağımlılığın Farkında’ projesinde buluştu

Mardin Halk Sağlığı İl Müdürlüğü Artuklu belediyesi iş birliği ile gerçekleştirilen ‘Mardin Kadınları Bağımlılığın Farkında ’ projesi kapsamında bulaşıcı olmayan hastalıklar hakkında kadınlara seminerler verdi.
22 Eylül- 29 Aralık tarihleri arasında düzenlenen seminerlerde Psikolog Esra Fidan ve Sosyal Çalışmacı Hacer Yılmaz tarafından ‘Bağımlılık, Bağımlılık ve Çocuk, Bağımlılık Süreci’ eğitimi veriliyor.
Konu ile ilgili açıklamada bulunan Mardin Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Saffet Yavuz, Mardin Halk Sağlığı İl Müdürlüğü Artuklu belediyesi iş birliği ile gerçekleştirilen ‘Mardin Kadınları Bağımlılığın Farkında ’ projesi kapsamında bulaşıcı olmayan hastalıklar hakkında seminerler verildiğini söyledi.
Proje sürecince eğitim verilen yerlerde stant etkinliği de gerçekleştirileceğini belirten Yavuz,” 22 Eylül- 29 Aralık tarihleri arasında düzenlenen seminerlerde Psikolog Esra Fidan ve Sosyal Çalışmacı Hacer Yılmaz tarafından ‘Bağımlılık, Bağımlılık ve Çocuk, Bağımlılık Süreci’ eğitimi veriliyor. Çocuk Gelişimci Selda Yemşan ve Çocuk Gelişimci Ömer Oğuz, tarafından da ‘Aile ve Çocuk, Çocuk ve Oyun’ konuları ile ilgili katılımcılarla bireysel görüşme yapılacak. Hemşire Mehtap Özdemir tarafından da katılımcılara sağlık taraması (tansiyon ölçümü, şeker ölçümü;) yapılması planlanmaktadır. Proje sürecince eğitim verilen yerlerde stant etkinliği de gerçekleştirilecek olup, stantta broşür (intihar, tütün, kadına yönelik şiddet, otizm vb.) dağıtılıp bilgilendirme yapılacaktır. Mardin Kadınları Bağımlılığın Frakında ’ Projesi kapsamında 22 Eylül 2017 tarihinde Artuklu Belediyesi İstasyon Konağında Müdürlüğümüz personelleri tarafından ‘Bağımlılık’ konusunda eğitim düzenlenmiş, katılımcılarla bireysel görüşme yapılmış ve sağlık taraması yapılmıştır. Ayrıca Stant etkinliği düzenlenerek açılan stantta broşür dağıtımı yapılmış ve kadınlar bilgilendirilmiştir” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın