“Kayyumlar iyi çalışıyor”

  • Haberin Tarihi: 11 Ekim 2017
  • Bu haber 534 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Kayyumlar iyi çalışıyor”

Mardin Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, kongre sürecini ve gelişmeleri basın mensuplarına değerlendirdi. Dündar, 8 ilçede eski ilçe başkanlarının güven tazelediğini, iki ilçede ise nöbet devri yapıldığını söyledi.
Mardin Yay Grand Otelde, basın toplantısı yapan İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, kongre sürecini, siyasi ve bölgesel gelişmeler konusunda açıklamalarda bulundu. Dündar “ Basın mensupları ile istişare toplantılarımızı, araya giren kongre süreci, bölgede sıkça değişen gündem ve sıcak gelişmeler nedeniyle uzattık. Sizinle sohbetlerimiz önümüzü açıyor. Yerel siyasetçilerin ağırlıklı olarak görüşlerinize ihtiyacımız var.” Dedi.

İlçe Kongreleri Tamamlandı
Mardin genelinde ilçelerde kongrelerin sorunsuz ve geniş katılımlı olarak tamamlandığını ifade eden Dündar “8 ilçemizde eski ilçe başkanlarımızla yolumuza devam ettik. 2 ilçemizde de arkadaşlarımız nöbetlerini diğer arkadaşlarımıza devrettiler. İlçe kongrelerimizi yoğun bir katılım ile gerçekleştirdik. Bazı ilçelerimizde partililerimiz salona sığmadı. Sorunsuz bir ilçe kongre dönemini tamamladık” şeklinde konuştu

Büyük Şehir Kongreleri Durduruldu
Genel başkanın talimatları ile 30 büyükşehirde yapılması gereken il kongrelerinin durdurulduğunu aktaran Dündar “30 büyükşehirde il başkanlığı, gençlik kadın ve ana kademelerdeki kongreler durduruldu. Diğer il ve ilçelerde seçilen arkadaşlarımız mazbatalarını alıp görevlerine başladı. Bu genel başkanımızın talimatıdır.” Diye konuştu.

Kayyumlar İyi Çalışıyor
Bölgede gelişen şartlar, çukur politikaları ve halkın hizmetinde kullanılması gereken bütçeden gelen paraları farklı odaklara aktarılması kayyum uygulamasını gündeme getirdiğini ifade eden Dündar “ Kayyum bir devlet politikasıdır. Kayyumlar siyasi bağ taşımıyor. Kayyumlar oyun rengine bakmadan bütçeden gelen paraları vatandaşın hizmetine harcıyorlar. Kırsal yerleşim alanlarını da kapsayan, 315 km Beton asfalt, 550 km satıh kaplama asfalt çalışmaları tamamlanmak üzere. Ondan sonra ekipler stabilize çalışmalara başlayacak, gelecek döneme asfaltlama hazırlığı için. Battı çıktı projeleri, doğalgaz, enerji kablolarının yer altına alınması gibi çalışmalar yapılıyor. Genel başkanımızın talimatı, kayyumlara destek vermemiz talimatını verdi. 500 nüfus üzerindeki mahallerde altyapı ve 300 taziye evi için çalışmalar başlatıldı. Kayyum uygulamasının 2019 yılına kadar devam edeceğini düşünüyorum” dedi.

Halk ve Kadın Evleri Kapatılacak
Bir gazetecinin HDP döneminde yapılan halk ve kadın evlerinin kapatılması gündemde mi şeklindeki sorusuna Dündar “Halk ve Kadın evi adı ile yapılan yerler, FETÖ ve Terör örgütünün barınma yerlerine dönüştü. Yapılacak araştırma sonunda gerekirse kapatılacak “ şeklinde cevap verdi.
Terörle mücadelede önemli sonuçlar alındığını, geçmiş seçimlerdeki olumsuz iklimin minimize edildiğini, sağlanan huzur ve güven ortamında önümüzdeki seçimlerde vatandaşların demokratik iradelerini rahat bir şekilde kullanabileceklerini sözlerine ekledi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın