Hakemin kararına tepki gösterip maça çıkmadılar

  • Haberin Tarihi: 18 Aralık 2017
  • Bu haber 657 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Hakemin kararına tepki gösterip maça çıkmadılar

Mardin 1. Amatör Liginde mücadele eden Derik Belediye spor hakemin kararına tepki göstererek maçın ikinci yarısına çıkmadı.
21 kasım şehir stadyumunda Mardin Büyükşehir Belediyesine spora konuk olan Derik Belediye spor hakemin ve stad atmosferini protesto ederek maçın ikinci yarısına çıkmadı.
Maçın başlama düdüğü ile topu rakip takıma atan Derik Belediye spor futbolcuları nedeni anlaşılamayan bir durumu bir dakika hareketsiz kalarak protesto etti.
Maçın ilk yarısı 25. dakikada Burhan Öncü, 32. dakikada Necat Kalabay ve 43. dakikada Erdi Köksal’ın golleri ile Mardin Büyükşehir Belediyesine sporun üstünlüğü ile sonuçlandı.
Maçın ikinci yarısında Derik Belediye sporun sahaya çıkmaması üzerine maçın hakemi maçı tatil etti.
Derik Belediye sporun takım hocası Mehmet Abadayı sosyal medya hesabında şu açıklamayı yaptı, Derik Belediye Spor ile Mardin Büyük Şehir Spor arasında oynadığımız maçta baskı altında kalan hakemin kararlarına tek bir tane seyircimiz trübünde konuştuğu için maçta görevli polislerce etrafı sarıldı. Yine ilimizde spor alanında görevli şahıslar tarafından tehditler aldık. Rakip takım seyircileri küfür ve hakaret ettiği halde bize karşı yapılan müdehaleler onlara ne yazık ki yapılmadı. Ben de takımımı ikinci yarıda sahadan çekmek zorunda kaldım. Maalesef emeğimize saygı gösterilmiyor. dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın