Belediye Sporuda unutmadı

  • Haberin Tarihi: 17 Ocak 2018
  • Bu haber 498 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Belediye Sporuda unutmadı

Mardin Büyükşehir Belediyesi spora ve sporcuya verdiği destekle beğeni topluyor. Daha önce neredeyse yok olan spor branşlarına canlılık katan Büyükşehir Belediye, bin sporcuyu lisanslı olarak bünyesine kattı. Futbol, hentbol, voleybol, atletizm, bisiklet ve yüzme sporları konusunda başarıdan başarıya koşan Büyükşehir Belediye, yeni neslin sağlam temeller üzerinde büyümesine de fırsat tanıyor.
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili, “İlimizde vatandaşlarımızın mutluluğunu tesis etmek amacıyla gece gündüz demeden mücadele vermekteyiz.
Bu konuda tüm birimlerimiz ile çalışmalar yapmaktayız. Yaptığımız tüm yatırımları sadece bugüne değil, aynı zamanda geleceğe yapmaktayız. Bu nedenle çocuklarımızı çok önemsiyoruz. Özellikle evlatlarımızın sporla büyümesi ve şehrimizin sporla başarılı olması için güzel projelerimizi hayata geçiriyoruz” dedi.
Yaman, “Devletimiz ve hükümetimizin bizlere yerel yönetim görevini vermeden önce neredeyse spor konusunda bir yatırım söz konusu değildi. Biz bu konuda gördüğümüz eksiklikleri hemen telafi ettik. Branşlaşmaya giderek şehrimizin genç potansiyelini spora yönlendirdik. Birçok spor dalında başarılı bir duruma geldik. Sadece 1 yıl içinde bin sporcu lisanslı ve belediye imkanlarıyla sporunu yapmaktadır. Biz bu başarıyı daha da katlayarak yolumuzda devam edeceğiz.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın