“Kadim Şehrin Sportmen Gençleri” Projesi başladı

  • Haberin Tarihi: 22 Ocak 2018
  • Bu haber 587 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Kadim Şehrin Sportmen Gençleri” Projesi başladı

Türkiye Cumhuriyeti Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı ‘’SODES’’ Projesi, Mardin Valiliği SODES birimi koordinasyonunda, Mardin Atletizm Spor Kulübü tarafından yürütülmekte olan ‘’Kadim Şehrin Sportmen Gençleri’’ Projesi başladı. Proje kapsamında Atletizm,Teakwando, Voleybolspor branşların’da deneyimli Milli takım Antrenörleri eşliğinde çalışmalar başladığını dile getiren Mardin atletizm spor kulübü başkanı Mehmet Münir Cura SODES Projesi ile ilgili yaptığı açıklamada hedefimiz yıl içerisinde toplam 250 öğrenciye spor alanlarında destek verip spora olan ilgiyi artırarak alt yapı oluşturmak SODES projesi kapsamın ’da Antrenör desteği, spor malzemesi servis ile birlikte Derneğimizde çeşitli eğitimler sağlanacaktır.
Mardin Artuklu ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda yaptığımız ziyaretler ile Projemize Kasım ayında 160 öğrenci kayıt yaptırdı. Mardin Artuklu ilçesi Ortaköy mahallesin ’de bulunan İmam Hatip Ortaokulu, Sultan Abdülhamit Han İmam Hatip Ortaokulu, Artuklu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Selahaddin Eyyübi Ortaokulu, Anafartalar İmam Hatip Ortaokulu olmak üzere toplam 11 farklı okuldan gelen öğrencilerin kayıtları alınarak eğitim verilmeye başlandı.
Sporun alt yapısını oluşturulması konusunda desteğini bize sağlayan başta Kalkınma Bakanlığı, Mardin Valiliği, SODES koordinasyon birimine teşekkür ederiz. Çalışmalar sonucunda hedefimiz çocuk ve gençlerimizin güvenli bir ortamda spor yapmaları ilimiz ve ilçemize ciddi anlamda spor konusunda katkılar sunmaktır. SODES projesi kapsamında 6 yıl önce Kulübümüzün yürüttüğü süreçte 12 öğrencimiz Üniversitelerin BESYO bölümünü kazanıp öğretmen veantrenör olarak atanan paydaşlar yetiştirdik. İtalya’da2014 yılında düzenlenen Dünya Dağ Koşusu Şampiyonu olan Midyat yolbaşı köyünden Milli sporcumuz Musa İşler gibi proje paydaşlarımız oldu. Amacımız çocuk ve gençlerimizin boş zamanlarında spor yaptırmak olduğunu dile getirdi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın