“Ailelerin mutluluğu bizim mutluluğumuzdur”

  • Haberin Tarihi: 30 Ocak 2018
  • Bu haber 400 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Ailelerin mutluluğu bizim mutluluğumuzdur”

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından, ‘İletişim Ailede Başlar’ ve ‘Mehmet Akif Ersoy ile Anlaşabilmek’ eğitim ve kültür konferansları düzenlendi.
Toplumun huzurunu düşünen çalışmalarıyla beğeni kazanan Mardin Büyükşehir Belediyesi, aile içi iletişimin sağlanması, bireylerin bilinçlenmesi amacıyla konferans ve kültürel etkinliklerine devam ediyor. Kişisel Gelişim ve Sosyal İletişim Uzmanı Fatih Akbaba’nın katılımlarıyla Atatürk Kültür Merkezi’nde, “İletişim Ailede Başlar” ve Gençlik Merkezi Konferans Salonunda ise ‘Mehmet Akif Ersoy il Anlaşabilmek’ adlı eğitim ve kültürel konferanslar düzenlendi. Konferanslara vatandaş ve gençler yoğun ilgi gösterdi.

“Aile içi iletişimi önemseyen bir belediyeyiz”
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Göreve geldiğimizi bir yılı aşkın süredir hemşerilerimizin Mardin’de daha rahat etmeleri için çalışmalarımızı yaptık. Bu doğrultuda kendilerinden gelen istek ve önerileri ışığında çalışmalarımıza yön verdik. Amacımız bu projeleri hayata geçirerek vatandaşlarımızın mutlu olmalarını sağlamak. Çünkü biliyoruz ki belediyecilik vatandaşa yaptığı hizmetle hayat bulur. Bizde bu yolda olduğumuz da dolayı kendimizi şanslı hissediyoruz” diye konuştu.
Yaman, şöyle devam etti: “Aile içi iletişimi sağlam olan bir toplumun yıkılması zordur. Bu zor dönemde vatandaşlarımızın aile içi iletişimini kuvvetlendirmek ve kalıcı hale getirmek amacıyla, “İletişim Ailede Başlar” adlı eğitim konferansını tertipledik. Bu eğitim konferansının ailelerimiz açısından önemli ve kalıcı bilgiler verdiğini düşünüyorum. Belediye olarak ne kadar alt ve üst yapı için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyor isek birlikte yaşamın en güzel örneklerinden biri olan Mardin’de hemşerilerimizin mutlu olması için imkânlarımızı seferber etmişiz. Bu çalışmalarımız aralıksız devam edecek”

“Gençlerimize Milli Şairimizi anlatmaya devam edeceğiz”
Gençlik Merkezi’nde düzenlenen “Mehmet Akif ile Anlaşabilmek” konferansına da değinen Yaman, “Elimizden geldiğince Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u gençlerimize anlatmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın