Ak Partide Hekimoğlu ile devam

  • Haberin Tarihi: 1 Şubat 2018
  • Bu haber 772 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Ak Partide Hekimoğlu ile devam

Mardin Ak parti Kadın kolları  beşinci  olağan kongresi  büyük bir katılımla yapıldı. Kongrede mevcut Başkan Hülya Hekimoğlu ile devam kararı alındı.

Mardin Ak parti kadın kolları beşinci  olağan kongresine , Ak parti genel başkan yardımcısı    Ravza  Kavakçı, Ak parti Mardin milletvekili ve TBMM idare amiri Ceyda Bölünmez Çankırı, Ak parti MKYK üyesi   Zeynep Alkış,  İl Başkanı Nihat Eri,Genel merkez kadın kolları genel başkan yardımcısı Canan Kalsın,Kadın kolları teşkilat başkan yardımcısı Şaziye Gündüz   ve ak partili yönetim ve gönüllü kadınlar katıldılar.

Selamlama konuşmasını yapan Mardin kadın kolları başkanı ve tek aday olan Hülya Hekimoğlu, “Kadının siyasete girmesi ve siyasetin içinde yer alması hükümetimiz döneminde zirve yapmıştır.Ak partiyle birlikte kadınlarımız artık karar organlarının içinde “bende Varım” diyecek noktaya  taşındı.  MKYK üyesi olan  ve merkez karar kadrosunda sayın Zeynep Alkış’ın   olması ecdadımızdan aldığımız ilhamla bizde sesimizin yettiği kadar en yüksek tonla reisimizin de dediği gibi gidiyoruz ki; Hep beraberiz.Başaramayacaksınız,birliğimizi bozamayacaksınız,,bayrağımızı  indiremeyeceksiniz, (Gençlik ve kadınlarla) ezanımızı susturamayacaksınız,Biz inanıyoruz ki, kadınlar birlik olursa  başaramayacakları hiç bir şey yoktur.Cumhuriyet tarihinden bu yana durgunluk gösteren kadın hakları Ak partiyle yükselişe geçmiştir.Dünyanın en güçlü  liderlerinden bir olan Sayın cumhurbaşkanımız  bizlere  duyduğu bu güvene layık olmak için “DURMAK YOK,YOLA DEVAM” diyeceğiz.

Kadın olmak” Kara Fatma olup cepheye  mermi taşımaktır,Kadın Olmak” Halime Hatun olup  Ertuğrul yetiştirmektir,Kadın Olmak” Tenzile olup Lider yetiştirmektir”.Kadın olmak” Emine olup liderimize e yoldaş olmaktır” Kadın olmak” Fatma gibi Muhammed Safitürk   yetiştirmektir. Ve sizin gibi nene  hatunlar olmaktır.

Türk kadını tarih boyunca istiklal Mücadelesinde  daima ön  saflarda yer almıştır.kimi zaman devletin kuruluşunda kimi  zaman vatan korumasında görev alan kahraman kadınların asla s unutmayacaktır,Biz kadınlara rehber olacak miras bırakmıştır. İşte o mirasın esere 15 temmuz gecesinde  bir millet ayağa kalkmıştır.Genciyle yaşlısıyla elbette ki  kahramanları doğurup  yetiştiren kahraman kadınlarımızda kendilerini siper etmiştir.” Dedi ve salonda alkış tufanı koptu.

Ak partiMardin  il başkanı Nihat Eri, yaptığı konuşmasında,  “Her zaman olduğu gibi bugünde geçen yılların aynı heyecan ve aynı topluluk karşımızda olması bizleri mutlu etti.bu dava için birlik ve beraberliğimiz dün olduğu gibi bugünde öyle bir şema gördük,bunun için bizlere büyük görevler düşmektedir,sayın cumhurbaşkanımız ve partimizin b genel başkanımızı mahcup etmeyeceğiz. Ak parti genel başkan yardımcısı   Ravza Kavakçı ise yaptığı konuşmasında   geçmiş tarihlerdeki MSP, bugüne kadar olayları anlatarak ve özellikle kadınların baş örtüsünden bu günki tarihlere kadar  uzunca konuları ele alarak anlattı.ve Dünya lideri ve Türkiye’nin gönlünde taht kurmuş olan Bugün cumhurbaşkanı ,reisimiz liderimiz Recep Tayip Erdoğan muhtar olamaz dedikleri muhteşem insan  bugünkü durumunu sizler benden daha iyi bilirsiniz.İşte muhtar olamaz dedikleri insan önce belediye başkanı, sonra başbakan ve şimdide Cumhurbaşkanı, Halk bu insanı seviyor, bu insanın zalimlere  dik duruşu, mazlumların yanlarında oluşu ve sadece bugün bu lider Türkiye için değil Dünya insanları için vardır” dedi.

Bir Yorum Yazın