Başkan Yaman: “Mardinimiz 2023 hedeflerine hızla ulaşacak”

  • Haberin Tarihi: 1 Şubat 2018
  • Bu haber 479 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Başkan Yaman: “Mardinimiz 2023 hedeflerine hızla ulaşacak”

Mardin Valisi ve Büyükşehir belediye başkan vekili Mustafa Yaman “İnşallah sizlerin de el birliği ile ülkemizin  ile şehrimizin  ve ilçe sorunlarını   üstesinden geleceğiz. Hem ülkemiz hem Mardinimiz  2023 hedeflerine hızla ulaşacak.” Diye konuşmasına başladı.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili  Mustafa Yaman, Valilik ve Büyükşehir Belediyesi tarafından   düzenlenen “Muhtarlar Toplantısı”nda şehir,  köy ve mahallelerin  yaklaşık 700  muhtarı ile bir araya geldi.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili   Mustafa Yaman, toplantıda yaptığı konuşmada, muhtarların devlet, hükümet ile vatandaşlar arasında en önemli köprülerden biri olduğunu ve vatandaş ile iletişimi sağlayan önemli kurumlardan olduğunu belirtti.

Hizmet için Mardin’in kaybedecek bir dakikasının bile olmadığını söyleyen Yaman, “Mardinimizin kaybedecek bir dakikası bile yoktur. Geçmiş zamanda kimi zaman hantallıktan, tembellikten, terörden ve iş bilemezlikten dolayı çok zaman kaybetti ülkemiz ve Mardinimiz. Son 15 yılda ülkemiz artık her alanda ciddi bir değerlenme ve ciddi bir toparlanma, büyüme ve gelişme kaydetti. Şimdi bunu çok daha büyük reformlar ile hükümetimiz taçlandırıyor. Muhtarlıklarımızda bu sürecin içerisinde ve bu sürece katkı sunuyorlar. İnşallah sizlerin de el birliği ile ülkemizin ve Mardinimizin meselelerinin üstesinden geleceğiz. Hem ülkemiz hem Mardinimiz 2023 hedeflerine hızla ulaşacak.” dedi.

Türkiye’nin gönül coğrafyasında yüz milyonlarca mazlumun, mağdurun umudu olduğunu kaydeden Yaman, Zeytin Dalı Harekatı ilgili şunları ifade etti: “Ülkemizin güneyinde Fırat Kalkanı Harekatı ile başlayan ve yakın zaman da Zeytin Dalı Operasyonu ile devam ettirilen mücadelenin en büyük amacı gündemimizi tehdit eden tüm terör unsurlarını ortadan kaldırmaktır. Bizim ülke ve millet olarak hiç kimsenin toprağında gözümü yoktur. Ama şu bilinmelidir ki Anadolu insanı, Mardinliler ve Türkiye’nin her yerinden insanımız, bizi tehdit edenleri de hiçbir şekilde af etmeyiz. Bu vesile ile kahraman ordumuza dua ediyoruz ve zaferlerini dualarımız da istiyor ve bekliyoruz.”

Hiçbir siyasi ayırım yapmadan hizmet ediyoruz

Bir yılı aşkın süredir Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkanı olarak görevlendirildiğini hatırlatan Yaman, “Mardin’i her kesin görmek istediği bir şehir olmasını arzu ediyoruz. Katılımcı, şeffaf bir yönetim anlayışıyla, adaletten hiç ödünç vermeden, kaynaklarımızı hiçbir siyasi görüşe bakmadan planlı, programlı, etkili ve verimli kullanıyoruz. Sizin için çalışıyoruz diyoruz. Başta muhtarlarımız olmak üzere vatandaşlarımızın memnuniyetini önemsiyoruz.” diye konuştu.

“Bu şehrin hizmetkarıyız”

Bu şehrin hizmetkarı olduğunu vurgulayan Yaman, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Mardinli hemşerilerimizin daha huzurlu, güvenli, temiz, modern ve konforlu yaşamaları için çalışıyoruz. Çünkü burası farklı dinlerin ve farklı dillerin medeniyet kurduğu şehir. Bu şehir daha yaşanılabilir olmalı ve birlikte yaşanmalı. Bu görevi yaparken de her zaman için, “Bu şehrin hizmetkarıyız” diyoruz. Arkadaşlarımızla birlikte 2018 çalışma programını hazırladık. Gördüğünüz gibi de yeni yılda çalışmalarımız hızlı şekilde devam etmekte. Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin bu çalışmalara büyük destekleri var.”

Derik, Kızıltepe, Midyat, Artuklu ve Nusaybin Muhtar Dernek Başkanları, yapılan hizmetlerden dolayı Valisi ve Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan   Yaman’a son bir yıldır yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür ederek plaket sundular  teşekkür ettiler.

Toplantının ardından ilçe muhtarları Başkan vekili Yaman ile aile fotoğrafı çektirdi. Büyükşehir Belediyesi tarafından kendilerine çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın