Yetersiziz

  • Haberin Tarihi: 1 Şubat 2018
  • Bu haber 527 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Büyükşehir olarak aslında pek çok şeyde yetersiz olduğumuzun farkında mıyız bilmiyorum? Bence farkındayız ama pek dillendiremiyoruz. Mesela altyapı sorunlarımız çok fazla. En ufak bir yağmurda bile caddeler sular altında kalabiliyor. Ayrıca her yerde yapılan kazılar yüzünden çamurdan geçilmiyor. Elektrik sıkıntılarımız da çok büyük mesela. Köylerde özellikle çok fazla elektrik kesintileri yaşanıyor ve halkın pek çoğu bu durumdan şikâyetçi. Su mesela, en ufak bir çalışmada bile kesiliyor.

Aslında çok fazla sorunlarımız var. Kentleşme mesela.  Çok düzensiz yapılar var bir türlü toparlayamadığımız ve galiba asla toparlayamayacağımız bir durum. Sonra yollarımız çok kötü her yer çukur içinde. Şimdi diyeceksiniz ki zaten yol çalışmaları yapılıyor. Ama bu çalışmalar asla yeterli olmuyor. Çünkü altyapı sıkıntılarımız çok fazla. Bir yeri daha bitirmeden başka yerde bir başka sorun çıkıyor. En başından yapılması gerekenler yapılmadığı için bu sorunlarla hep karşılaşacağımızdan eminim.

Çok olumsuz konuştuğumun farkındayım ama bunları dillendirmek de bizim görevimiz. Mesela şöyle bir önerim var; şu altyapı işlerini tümden değil de parça parça yapsanız o zaman bu şekilde halkta sıkıntıya düşmemiş olur. Eski Mardin’deki yollara da el atılması lazım. Oradan geçmek ölüm gibi oluyor. İnsanın içi dışına çıkıyor hele ki bir de dolmuşla çıkıyorsanız vay ki ne vay halinize. Sağ olsun dolmuş şoförlerimiz de hız yapınca yayık ayranı gibi oluyoruz. Ama umudum hala var. Elbet bir gün bu sorunların hepsi çözülecektir.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın