Bakanlık Onaylı İlk Atama Dargeçit’e

  • Haberin Tarihi: 2 Şubat 2018
  • Bu haber 641 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bakanlık Onaylı İlk Atama Dargeçit’e

İçişleri Bakanlığı, ilk Belediye Başkan Yardımcısı atamasını Dargeçit İlçesine yaptı.
Mardin´in Dargeçit İlçesi Kayyum Belediye Başkan Vekili Kaymakam Mehmet Yaşar Yeşiltaş´ın yardımcılığına İçişleri Bakanlığı tarafından atanan Mehmet Tevfik Tural, ilçeye yapılan hizmetleri ve Afrin harekatını değerlendirdi.
Dargeçit ilçesine ve bağlı mahallelerde, şimdiye kadar görülmemiş bir hizmet atağının başlatıldığını ifade eden Belediye Başkan Yardımcı Tevfik Tural, İlçe merkezi ve köy yollarının sıcak asfaltla kaplandığını hatırlatan Tural “ 1994-199 yılları arasında Dargeçit ilçesinde belediye başkanlığı yaptım. O dönemde 7 bin nüfusa göre içme suyu, arıtma tesisi ve altyapı çalışmalarını tamamlamıştık. Nüfus artınca hiç biri ihtiyaca cevap vermiyor. Büyükşehir Belediyesi ilgili birimleri yeniden; içme suyu, arıtma tesisi, kanalizasyon, atık su tesis projelerini 50 bin nüfusa göre hazırladı. 2019 seçimlerine kadar projelerin hayata geçirilmesi hedefleniyor. İlçemiz kurulduğu günden bu yana bu kadar hizmet görmedi.” Dedi.
İlçeye Bağlı Kılavuz Mahallesinde sokakların parke taşı, ara sokakların mucur ile kaplandığını söyleyen Tural “ 1986 yılında Kılavuz köyü çıkışında PKK İlk eylemine maruz kaldım. Eşim Aklima 8 aylık hamileydi. Kızım Birsen 3 yaşındaydı. İçinde bulunduğumuz araç çapraz ateşe tutuldu. Eşim ve Kızım olay yerinde şehit düştü. Benim vücuduma onlarca kurşun saplandı. Öldü diye beni bıraktılar. Öldürmeyen Allah öldürmüyor. Kimseye kırgın değilim, kimseye küskün değilim. Bu bayrak altında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak yaşamaktan mutluyum gururluyum. Yaptığım hiçbir şeyden pişman değilim. Bugün eyleme maruz kaldığım mahallede, ayırım yapmadan hizmet yapıyorum” dedi.

Tural: Afrin Harekatını destekliyorum
Türkiye´nin sınır güvenliğini sağlaması için Afrin harekatını başlatması gerektiğini kaydeden Tural “ Türkiye sınır güvenliğini korumak için Afrin harekatı kaçınılmazdı. Ben bu harekatı destekliyorum. Türkiye´de yaşayanların yüzde sekseni bu harekatı canı gönülden destekliyor. Artık batılı güçlerin oyununa alet olmayacağız. Dış güçlerin ülkemiz üzerinde oynamak istedikleri oyunları görüyoruz. Buna müsaade etmeyeceğiz” şeklinde könuştu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın