Miroğlu’nun acı günü

  • Haberin Tarihi: 7 Şubat 2018
  • Bu haber 428 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Miroğlu’nun acı günü

Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlunun oğlu Zerdeşt hayata gözlerini yumdu.
Ankara’da geçen hafta Cuma günü kalbi duran ve yaşam destek ünitesine bağlanan Orhan Miroğlunun oğlu Zerdeşt Miroğlu tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.
Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlunun oğlu Zerdeşt Miroğlu (25) tedavi gördüğü Ankara da Liv Hospitalda dün sabaha karşı hayatını kaybetti. Üç gün önce kalbi duran ve yaşam destek ünitesine bağlanan Zerdeşt Miroğlu doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı. Ölüm haberinin duyulması üzerine milletvekilleri hastaneye akın etti.
Cenazesi Ankara’dan Uçakla Diyarbakır’a ordan Midyat ilçesine getirilerek aile mezarlığında toprağa verildi.
Ankara da hastanede vefat eden Orhan Miroğlu’nun oğlu Zerdeşt Miroğlu’nun cenazesi Midyat ilçesi Gelinkaya beldesindeki aile mezarlığında toprağa verildi. Cenaze törenine Başbakan Binali Yıldırım katıldı.
Özel bir uçakla Mardin havaalanına gelen Başbakan ve beraberindeki Başbakan yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Aileden sorumlu bakan Fatma Betül Sayın Kaya, eski tarım bakanı Mehdi Eker, Vali Mustafa Yaman, Tugay Komutanı Tugğneral Altan Er , Ak parti il Başkanı Nihat Eri ve kadın kolları, gençlik kolları merkez ilçe teşkilatı teşkilatı, İlçe kaymakamları bölgenin bazı Milletvekilleri ile vatandaşların katılımı ile cenazeyi Gelinkaya getirildi. Burada Mardin Müftüsü İsmail Çiçek cenaze namazını kıldırdı. Mezarlığa gelen Zerdeşt’in dedesi İsmail Miroğlu gözyaşlarını tutmayarak zor ayakta kalabildi.
Mardin müftüsü İsmail Çiçek’in okuduğu dua ile Zerdeşt Miroğlu son yolculuğuna uğurlandı
     

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın