Trabzon ile Güney Doğu Kardeşliği

  • Haberin Tarihi: 10 Şubat 2018
  • Bu haber 312 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Trabzon ile Güney Doğu Kardeşliği

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nin(TGC)  “Basın Mensupları Gönül Elçisi” projesi   kapsamında Batman, Kilis, Şırnak, Mardin, Diyarbakır, Adıyaman, Şanlıurfa ve Gaziantep’ten Trabzon’a gelecen basın mensupları ile Trabzonlu basın mensubları birlikte Türkiye’nin birliği-beraberliği ve kardeşliği ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Proje adına hazırlanan basın bildirisini okuyan TGC Başkanın Yusuf Turgut “Ülkemizin içerisinde bulunduğu durum biz gazetecilere sorumluluk eklemektedir. İnançlar ve etnik köken ayrıştırıcı bir şey olamaz. Milli mücadele birlikte hareket ettik kader birliği yaptık. Kısa zaman içerisinde ne kadar acı yaşamış olsakta bir fotoğraf ortaya çıktı. Bölgesinde güçlü olmak isteyen iddialı, büyük kardeşliğin esası sanan ülkemizde dış güçleri kendilerine yol biçmeye çalışıyorlar.

Şükretmek gerekirki Türkiyemiz bu oyunu bozmaya çalışıyor. Bizler vatanımızın bölünmez bütünlüğü için her zaman kardeşçe hayatımızı sürdüreceğiz. İnsanlarımızın kandırılmasına müsade etmeyeceğiz. Bu bütünlük hiç şüphesiz sonsuzluğa uzanan anahtarı olacaktır. İçişleri Bakanımızın bu çalışmalara çok önem vermektedir. Bakanımız Süleyman Soylu’ya böyle bir yol açtığı bundada sürekliliği sağladığı için teşekkür ediyorum.” dedi.

Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu ve Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik Cemiyet başkanları adına,  “Sizleri Güney Doğu’ya bekliyoruz. Bu birlikteliğimiz sonsuza dek var. Biz süryanilerle aynı sıralarda oturduk. Bizim için etnik köken, din dil kişiseldir. Hoşgörü bizim ön planımız olmazsa olmazımızdır. Bizi kucaklayan dostlarımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

ARTIK KARDEŞ İLİZ!

Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Tahir Gülebak “Ülkemizin karanlık gününde ülkemize uzanan elleri kırmak için bu elleri uzatanları kırmak için bir aradayız. 2010 yılında kardeşlik bağımızı pekiştirdik. Trabzon maçı için Şanlıurfaya gelen bir çok Trabzonlu kardeşlerimize evlerimizin kapısını açmıştık artık kardeş il olduk. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın