“Gönüllere köprüler kuruyoruz”

  • Haberin Tarihi: 20 Şubat 2018
  • Bu haber 289 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Gönüllere köprüler kuruyoruz”

Mardin Valiliği, Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Mardin Gönül Elçileri şehirde örnek çalışmalar ile dikkat çekiyor.
Bu kapsamda Genç Kızlar Buluşuyor Projesinde hayata geçirilirken 2 ay içinde 700 mahalleden gelen 960 kız Vali Konağında ağırladı. Programlarda Mardin Büyükşehir Belediyesi ve KETEM işbirliğinde “Erken Tanı Yaşa Anı” isimli kansere karşı farkındalık çalışmaları da yapıldı. Ayrıca fidan dikimleri yapılarak şehrin yeşillenmesine katkı sunuldu. Öte yandan kırsal mahallelerden gelen genç kızlara düzenlenen Mardin gezisi ile şehri tanımalarına imkân sağlandı.
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’ın eşi Gülseren Yaman, “İlimizde tüm mahallelerimizden gelen kızlarımızla önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attık” dedi. Bayan Yaman şunları kaydetti: “Mardin Gönül Elçileri olarak ilimizde çalmadık kapı bırakmıyoruz. Her hafta bir kırsal mahallemizde hemşerilerimiz ile buluşuyor onların evlerine konuk oluyoruz. Çalışmalarımız ile gönüllere köprüler kuruyoruz. Biz çalışmalarımıza farklı bir boyut katarak genç kızlarımız ile başarılı bir sosyal sorumluluk çalışmasını yaptık. Kızlarımıza kapılarımızı açarak evimizde ağırladık. Onları dinledik ve mahallelerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştık”
Bayan Yaman, “Projemizle mahallelerden gelen kızlarımıza kansere karşı bilgilendirme yaptık. Kızlarımıza KETEM ile yaptığımız işbirliği neticesinde erken tanının öneminin anlattık. Öte yandan her buluşmadan sonra kızlarımız ile birlikte fidan dikimi yaptık. Bu çalışmayı kırsal mahalleleri-mizde de sürdürdük. Bugüne kadar 960 kızımızla bir araya geldik. Kızlarımız aracılığıy-la da kırsal mahallelerde gönüllere dokunduk. Ayrıca genç kızlarımızın şehrimizi tanımalarını da sağladık. Bu tür etkinlikler ile gönüllere dokunmaya devam edece-ğiz” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın