Ellerine kına yakılarak dualarla uğurlandılar

  • Haberin Tarihi: 21 Şubat 2018
  • Bu haber 284 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Ellerine kına yakılarak dualarla uğurlandılar

Analar, Çocuklarına Kına Yakıp Afrin´e Uğurladı…
Mardin´den Zeytin Dalı Harekatına Takviye olarak gönderilen Mavi Bereli Mehmetçikler Ve Özel Harekat Timlerini, Anaları ellerine kına yakarak dualarla uğurladı.
Mardin´den Zeytin Dalı Harekatı´na takviye olarak gönderilen mavi bereli komandolar ve özel harekat polis timleri için düzenlenen törende, kurbanlar kesilip, dualar edildi, asker ve polislerin anneleri ve sevgilileri tarafından ellerine kınalar yakıldı.
Törende, “Komando” şiiri okuyan güvenlik güçleri, terör örgütlerine “ Bekleyin geliyoruz “ diyerek bir an evvel Afrin´e ulaşabilmek için can attıklarını belirttiler
Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Suriye´nin Afrin bölgesindeki terör unsurlarına yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı kararlılıkla sürerken, Mardin´den harekata takviye gönderilen komando ve özel harekat polisleri için tören düzenlendi.
Kızıltepe ilçesindeki Şehit Jandarma Çavuş İlker Düzova Kışlası´nda düzenlenen törene, Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Mustafa Yaman, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak, komandolar, özel harekat polisleri ve aileleri katıldı.
Saygı duruşundan sonra, İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan törende, Müftü İsmail Çiçek, hem takviye olarak gidecek hem de harekatta bulunan güvenlik güçleri için dualar okudu. Ardından kurbanlar kesilerek törene katılan , güvenlik güçlerinin anneleri tarafından ellerine kına yakıldı. Törende, komanda ve özel harekat polisleri, hep bir ağızdan Sıtkı Caney´in “Komando” şiirini okuyarak, terör örgütlerine gözdağı verdi.
Duygusal anların da yaşandığı törende, kent protokolü güvenlik güçlerinin ailelerine moral verdi. Bir asker yakını, “Ölmek var dönmek yok. Hür doğduk, hür ölürüz. Bir doğduk, bir ölürüz, bin 500 doğarız,biz bu evlatlarımızı ülkenin bütünü ve şerefi, namusu için büyüttük. Ben bir babayım beni askere alsınlar o alçak heriflere gerekli dersi bende vermek istiyorum ” dedi. Vali adamın alnında öperek teşekkür etti..

Hatay´dan Kına Yakmak İçin Geldi.
Bir anne, Mardin il Emniyet Müdürlüğünde Özel Harekat timinde görevli ve Afrin´e gidecek oğlunun avucuna kına yaktı. Hatay da hazırladığı kınayı parmağın avucuna koyarak” Benim can kuzucuklarım Allah sizlerledir, Allah sizin başarınızın destekçisidir,bu canilere gerekli dersi veriniz sütümüz sizlere helal olsun. Gidin ülkenin yalnız olmadığını gösterin” şeklinde konuşunca duygulu anlar yaşandı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın