Mazlumder’in ’28 Şubat kararları iptal edilsin ’ talebi devam ediyor

  • Haberin Tarihi: 21 Şubat 2018
  • Bu haber 398 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Mazlumder’in ’28 Şubat kararları iptal edilsin ’ talebi devam ediyor

İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) Mardin Şubesi, 28 Şubat döneminde alınan siyasi yargı kararlarının iptal edilmesini ve hapiste bulunanların serbest bırakılmasını talep ettiklerini belirtti.

Dernek üyeleri Mardin Memur Sen başkanı Mustafa Aydın, Mardin Önder il başkanı Abdulsamet Yılmaz,
Mardin Bem Bir Sen başkanı Ahmet Tulga, Öze Dönüş der başkanı Ömer Hedekoğlu, Kızılay yönetim kurulu üyesi Alaaddin Aydın ve  Mardin jeofizik mühendisler odası temsilcisi Halil Kösesoy  dernek binasında bir araya gelerek, 28 Şubat dönemini protesto etti.

Dernek adına açıklama yapan Abdulsamet Yılmaz, 28 Şubat’a “darbe”, o dönem yapılan yargılamalara ise “brifingli yargılamalar” denilmesine karşın, o dönem verilen mahkumiyet kararlarının hala yürürlükte olduğunu belirterek, bunun büyük bir çelişki olduğunu savundu.

O dönem alınan tüm siyasi yargı kararlarının iptal edilmesini talep etiklerini ifade eden Abdulsamet Yılmaz, şunları söyledi:

“Açıktır ki infazlar tamamlandıktan sonra gelecek bir yeniden yargılama düzenlemesi ya da iade-i itibarlar, 30 yılını cezaevlerinde geçiren insanlar açısından hiçbir şey ifade etmeyecektir. Çocukları babasız, anneleri evlatsız bırakan bu sorunun hemen şimdi çözülmesi gerekmektedir. MAZLUMDER olarak bıkmadan, usanmadan 28 Şubat siyasi yargı kararları iptal edilsin, 28 Şubat mahpusları derhal serbest bırakılsın talebimizi tekrar ediyoruz.”

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın