Gençlik kongresi yapıldı

  • Haberin Tarihi: 5 Mart 2018
  • Bu haber 607 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Gençlik kongresi yapıldı

AK Parti Mardin İl Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi yapıldı.
Başkanlığına Ahmet Özkan’ın seçildiği AK Parti Mardin İl Gençlik Kolları Olağan 5.Kongresi Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.
Kongrede konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan övgüyle bahsederken, “Erdoğan sadece ülkemiz için değil birçok ülkenin kurtarıcısı olarak artık dünya böyle görüyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlerin önünü açtığını söyleyen Bak, “Cumhurbaşkanımız ilk siyasetin adımattığı gençlikten,.il başkanlığına,İstanbul Büyükşehir belediyesi,Ak parti genel Başkanlığı ,Başbakan ve Cumhurbaşkanlığına kadar gençlikten adımını attı. bu sürecin hepsini yaşayarak geldi. Ben bunun şahidiyim. Bütün süreçleri adım adım geçerek geldi. Siyasette usta, usta. Birileri gibi manşetlerle, kasetlerle gelmedi. Milletle beraber emek vererek geldi, çalışarak Siyasetin her kademesinde çalışarak geldi. O yüzden bazıları diyor ki, ’işte biz şuyuz buyuz’ ya çırağı bile olamazsınız. Usta çünkü, büyük usta” şeklinde konuştu.

BÖLGEDE TERÖRÜN İLACI SPORDUR
Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak uyuşturucu ile mücadele ve bağımlılıkla mücadelede yoğun bir şekilde çalıştıklarını söyleyen Bakan Bak, ” Bir de gençlerimizi tehdit eden bir tehlike var. Uyuşturucu terör örgütlerinin kullandığı bir silah. Sokakları terörize etmek isteyenlerin kullandığı bir silah. Toplum değerlerini yok etmek isteyenlerin kullandığı bir silah. Biz Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak uyuşturucu ile mücadelede önleyici bir taraftayız. Sokakları bu uyuşturucu çetelerine bırakmayacağız ve terör örgütlerinin gençlerimizi uyuşturucuya alıştırmalarına ve kullanmalarına İzin vermeyeceğiz. Bölgede terörün ilacı spordur, spordur, spordur. Gençliğe dokunmaktır, gençlerle beraber olmaktır ve terörü yok edeceğiz gençlerle beraber terörü yok edeceğiz. Bu her türlü bağımlılık. İnternet bağımlılığı olsun, içki olsun, uyuşturucu olsun. Bakın arkadaşlar toplumumuzun genleriyle uğraşılmasına, etki edilmesine müsaade etmememiz lazım. O yüzden çevrenizdeki gençleri, onları kucaklayın, onları yönlendirin. Onlara şefkat elinizi uzatın, önemli. Yani paylaşmayı bilin. “dedi.

5000 TIR DOLUSU SİLAH GÖNDERDİLER. BARIŞ İÇİN Mİ YOLLADILAR?
Afrin operasyonunun başarılı bir şekilde devam ettiğini ve Türk Ordusu gibi bir ordunun Dünyanın hiç bir yerinde olmadığını söyleyen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “Orada Terör örgütlerini terör yuvalarını dağıtmak için gidiyoruz. Sınırımızın ötesindeki bu terör yuvalarını temizledikten sonra ülkemize döneceğiz oraya sahipleri kimlerse orayı onlara bırakacağız. Bu terör örgütleri kimler tarafından beslendi. İşbirlikçileri dışarıda 50 tane numara söylüyorlar. Oraya 5000 Tır dolusu silah gönderdiler. Niçin yolladılar? Barış için mi yolladılar? Niçin yolladınız oraya? Ne istiyorsunuz? Arkadaşlar bu coğrafyadan elinizi çekin. Bu coğrafyayı bu toprakların insanları kucaklaşarak yeniden yeşertecek. Ve birlikte olacağız, bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacak. Biz bunu istiyoruz. Biz bunun için çalışıyoruz. Bakın Afrin operasyonunda bizim hedefimiz sınırlarımızdaki yuvalanmış terör örgütlerini yok etmek. Birleşmiş Milletlerin 51. maddesine göre ülkemizin bu sınırı koruma hakkı var. Ve bu operasyon yürüyor. Elhamdülillah. Başarıyla yürüyor ve adım adım ilerliyor. Birileri bağırıyor, rahatsız oluyor. Niye rahatsız oluyorsunuz. Dostlarımız, müttefiklerimize bize destek olmuyor. Biz kendi göbeğimizi kendimiz kesiyoruz. Ve orada o teröristleri ortadan kaldırmak için operasyon devam ediyor. Şahit oldunuz, Cumhurbaşkanımız da söyledi. Ordumuz Cuma namazı kılıyor Afrin’e yakın bir köyde. Tabura bakın böyle bir ordu nerede var. İmanlı vatanını seven böyle bir ordu nerede var. O Mehmetçiklerimizle, aslan parçalarıyla gurur duyuyoruz. “şeklinde konuştu.
Bakan Bak’ın konuşması sonrası tüm parti teşkilatı toplu hatıra fotoğrafı çektirdi. AK Parti Mardin İl Gençlik Kolları Olağan 5. Kongresi’ne Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AK Parti Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ceyda Bölünmez Çankırı, Orhan Miroğlu, AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir ve çok sayıda partili genç katıldı.
Ak parti il başkanı Nihat Eri yaptığı konuşmasında insanların yanlarına giderek partimizin varlığı ve hizmetlerini anlatılması gerektiğini vurgusunu yaparak geçtiğimiz iki gün içinde köylerdeki gezilerinde
hikayeleri anlatarak şöyle dedi” Geçtiğimiz hafta bir kadın partiye gelirken ayağındaki ayakkabısını çıkartarak içeriye girdi.Ben kadına” Neden ayağındaki ayakkabısını çıkardın” Diye sordum bana söylediği şey” Bu devletin kapısı değimli” Diye ve bende” Evet dedim” Meğerse kadıncağız TEDAŞ’a elektrik parasını yatırmak için gelmiştir. Kadınla sohbet etmeye başladım ve Nasılsın ne var ne yok” diye sorduğumda partili olduğunu fark ettim ve üstelik bu kadın HDP olduğu açık söyledi Devlet bizi öldürüyor diye belirtti ama biz ona her şeyi anlatınca “Devlet bana maaş veriyor hakikaten nasıl öldürecek öldürmek iseydi bize maaş vermezdi” Diye belirtti. Bakın benim söylemek istediğim şey terör duvarı yıkılmış ama bizim partimizin çalışmaları ve hizmetlerini kimse anlatmamışız,onun için bizim gençlerle şimdi kapı kapı dolaşarak anlatmamız gerekir “ dedi.
Ak parti milletvekilleri Orhan Miroğlu ve Ceyda Bölünmez Çankırı ise yaptıkları konuşmalarında gençlere verilen önem vurgusunu anlatarak “Gençler en büyük idealimizdir, onlarsız hiç bir şey yapamayız, onun için Cumhurbaşkanımız ve At k parti genel başkanımız recep Tayip Erdoğan gençlere büyük önem veriyor” Diyerek belirttiler.Gençlik kollarına seçilen Ahmet Özkan ise yaptığı yarım 20 dakikalık konuşmasında gençlik çalışmaları ve Ak parti hedeflerini anlatarak büyük alkış aldı

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın