Gururumuz SİMGE yine gururlandırdı

  • Haberin Tarihi: 5 Mart 2018
  • Bu haber 2973 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Gururumuz SİMGE yine gururlandırdı

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından yapılan Yıldız kızlar Masa tenisi en iyiler şampiyonası Ankara’da yapıldı.

3 ve 4 Mart 2018 tarihlerinde Ankara Mamak Spor Salonunda yapılan Türkiye en iyiler Masa Tenisi şampiyonasında Mardin’in gururu Simge Devrim İnal göğsümüzü tekrar kabartarak Türkiye 2cisi oldu.

Mamak Spor Salonunda yapılan şampiyonaya tüm Türkiye’den sporcular katıldı. Önümüzdeki tarihlerde yapılacak olan Avrupa Şampiyonası ve Uluslar arası Şampiyonalarda ülkemizi temsil edecek olan Simge Devrim İnal’ın bu dereceyi alması Mardin’de büyük bir sevinçle karşılandı.

Masa Tenisi Milli Antrenörü İzzettin Atasever, Simge’nin bu başarısını tüm Mardin’lilere aramağan ederek sporcusunun bu dereceyi almasının büyük bir gurur kaynağı olduğunu söyledi.

Antrenör Atasever, “Şampiyona çok zor ve çekişmeli geçti. Sporcumuz Simge çok yoğun ve disiplinli bir çalışma sonrası aldığı bu derece diğer sporcularımıza da örnek teşkil edecektir.  Sporcumuzun averajla bu dereceyi alması zaten bunun göstergidir.  Simge  sporcumuzu ve diğer sporcularımıza yapılacak  ufak bir destekle neleri başarabileceğimizin en açık kanıtıdır. Sıralamaya bakıldığında ilk 4’te 3 istanbul sporcusu ve bizim Simge’miz bulunmaktadır. Bu sporcumuzun geleceği parlaktır. Avrupada daha önce yaptığı derece ile  zaten kendisini ispatlamış bir sporcumuzdur. Bu sporcumuz yine Avrupada yapılacak olan şampiyonada ülkemizi tekrar temsil edecektir. Bu başarılarımıza destek olan başta valimiz sayın Mustafa Yaman  Artuklu Kaymakamımız sayın Şakir Öner Öztürk ve Gençlik Spor Hizmetleri il müdürümüz sayın Hadi Çomaktekin’e  masa tenisi camiası olarak teşekkür ederiz” dedi.

Türkiye Yıldız kızlar en iyiler sıralaması şöyle şekillendi:

  

Bir Yorum Yazın