Artuklu Kaymakamı: Kadın elinin değdiği her yerde bir güzellik var

  • Haberin Tarihi: 7 Mart 2018
  • Bu haber 362 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Artuklu Kaymakamı: Kadın elinin değdiği her yerde bir güzellik var

Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Şakir Öner Öztürk’ün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama Mesajı yayınladı.

Öztürk mesajında, “Varlıklarıyla yaşamımızın her anını onurlandıran bizleri eğiten, yetiştiren kadınlarımız,  yüreklerindeki sevgi ve şefkati bizlere karşılıksız sunmuşlardır.

Yıllardan beridir bilimden sanata, spordan edebiyata, siyasetten çalışma hayatına kadar hayatın her alanında kadınların büyük çaba ve başarılarına şahit olunmuştur.
Kadın elinin değdiği her yerde bir güzellik, göz nurunun düştüğü ve emeğinin geçtiği her noktada bir derinlik bulunmaktadır.
Nitekim kadınlarımızın sosyal ve ekonomik hayatın içinde eşit, onurlu ve saygın bir yeri olması gerekir ve bunun artmasında da herkese büyük görevler düşmektedir.

Evinde anne, işyerinde çalışan, toplumda saygın bir fert olan kadınlarımızın ülkemizin toplumsal birliği ve dirliği için hayati rolleri olduğu ortadadır.

Gelecek nesillerin yetişmesinde yeri doldurulamayacak bir önemi olan ve sevgiyi, nezaketi, inceliği öğreten yine onlardır.

Tüm bu kalbi duygularla, başta vatan uğruna evladını, eşini, babasını toprağa veren ve bu acıyı onurla taşıyan şehit yakını kadınlarımız olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın