Başkanlardan güç birliği kararı

  • Haberin Tarihi: 10 Mart 2018
  • Bu haber 432 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Başkanlardan güç birliği kararı

Mardin ve İlçelerinde görev yapan Oda ve Borsa Başkanları, Organize Sanayi Bölgesinden bulunan Duya Yağ Fabrikasında toplandı. Oda ve Borsa Başkanları, ekonomik kalkınma ve toplumsal dayanışmada yaşanan sorunların çözümüne katkı sağlamak için güç birliği yapma kararı aldı.
Mardin Organize Sanayi Bölgesinde; Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Dündar, Mardin Organize Sanayi Bölgesi Başka Vekili ve Mardin Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Nasır Duyan, Mardin Esnaf Ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı İsa Tunç, Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi ve Zahireciler Derneği Başkanı Mehmet Şerif Öter, Artuklu Ziraat Odası Başkanı Malik Özkan,TOBB Ticaret Borsaları Konsey Üyesi ve Nusaybin Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Aktaş bir araya geldi.
Mardin OSB Başkan Vekili Nasır Duyan, siyasette tarafsız odluklarını, ekonomide taraf olduklarını söyledi. Siyasi İradenin, İşadamı ve Sanayicilerin işlerini kolaylaştırdığına vurgu yapan Duyan “Mardin ve İlçelerinde görev yapan Oda ve Borsa Başkanları olarak, ekonomik, kalkınma ve zaman zaman toplumsal dayanışmada ortak güç birliği oluşturursak, sorunlarımız daha çabuk çözüme kavuşur. Şunu açık olarak ifade etmede yarar var. Siyasette bireysel tarafsızız. Bizim tarafımız ekonomidir, kalkınmadır. Siyasi irade desteğine ihtiyacımız var. Oda ve Borsa Başkanları olarak, İl´imizde, sanayi bölgemizde ve toplumsal sorunların aşılmasında ortak kararlar ve güç birliği yapmamız gerektiğine inanıyorum. Ekonomik sorunlarımız için hazırlayacağımız ortak rapor daha farklı algı oluşturacak ve çözüm bulacaktır” dedi.
Kızıltepe Ticaret Odası Başkanı Mahmut Dündar, Oda Borsa Başkanlarının güç birliği yapması, ekonomide karşılaşılan sorunların aşılmasında önemli bir etken olacağını, oda ve borsa genel sekreterlerinin bir araya gelerek, veri tabanı ve sekretarya oluşturmalarının daha yararlı olacağına inandığını söyledi.
Kızıltepe Zahireciler Derneği Başkanı M.Şerif Öter, Oda ve Borsa başkanlarının ekonomik ve toplumsal sorunlarda güç birliği alma kararı, Türkiye genelinde alkışlanacak bir hizmet olduğunu söyledi.
Kızıltepe Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Şahin, Mardin Ekonomisinin tarım ve sanayiye dayalı olduğunu, çiftçilerin toprağa basan öpülesi ayaklarının ekonomiye sağladığı katkının iyi değerlendirmesi gerektiğini söyledi. Şahin projelendirdikleri modern ticaret merkezinin bölgeye ve ülkeye katkı sağlayacağını sözlerine ekledi.
Mardin Esnaf Ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı İsa Tunç, Artuklu Ziraat Odası Başkanı Malik Özkan ve Nusaybin Ticaret Borsası Başkanı Necdet Aktaş, ekonomik sorunların çözümü için alınan güç birliği kararını desteklediklerini bildirdi.
Toplantı da, Ekonomik ve kalkınmada sorun ve çözüme önerilerinin rapor haline getirilmesinin yanında, takip edilmesinde, sorun sahibi oda ya da soruna hakim bir sözcü tarafında anlatılması noktasında da anlaşma sağlandı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın