Şehit Öğretmen Abdulvahap Yersiz İlkokuluna Kütüphane

  • Haberin Tarihi: 10 Mart 2018
  • Bu haber 326 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Şehit Öğretmen Abdulvahap Yersiz İlkokuluna Kütüphane

Mardin´in Artuklu İlçesi İstasyon Mahallesinde buluna Şehit Öğretmen Abdulavah Yersiz İlkokulu, yeni binasında yeni kütüphaneye kavuştu. Okulun Aile Birliği Başkanı Elif Korkmaz´ın girişimleri sonuç verdi. Kocaeli de yaşayan; televizyon ve radyo program sunucusu, sosyal girişimci ve aktivist Tülay Yanıkoğlu Yazıcı ile Akademi Kurucusu ve Profesyonel Koç Rana Kaplan, okul kütüphanesine bin 500 kitap bağışlayacak.
Şehit Abdulvahap Yersiz İlkokulunun yeni binasına taşınması ile birlikte, yeni ihtiyaçlar doğduğuna dikkat çeken, okul aile birliği başkanı Elif Korkmaz, öğrencilerin en fazla ihtiyaç duyduğu kütüphane ve sosyal aktivitelerde buluşma sorunlarını çözmeye çalıştıklarını bildirdi. Kitap temini için sosyal medyada araştırma yaparken Mardin ile Kardeş Belediye olan Kocaali´de yaşayan gazeteci Tülay Yanıkoğlu Yazıcı ile tanıştığını, Yazıcı´nın, Akademi Kurucusu ve Profesyonel Koç Rana Kaplan ile kendisini buluşturduğunu belirterek “Rana hanım bir okula kitap bağışı yapmak istiyordu. Tülay hanım aracı olunca, kitap ihtiyacı olan okulumuza bağış yapma kararı verdi. 18 Mart´ta bin 500 kitap gönderecekler. 29 Mart´ta da gelip kütüphanenin açılışına katılacaklar.” Dedi.
Okula aile birliği olarak, okul yönetimi, öğretmen ve velilerle yoğun bir iş birliği içinde olduklarını ifade den Korkmaz, okullarının önce Artuklu İlçesinde, ardında da İl genelinde düzenlenen, İstiklal Marşı´nın en güzel okuma yarışmasında birinci olduklarını söyledi. Öğretmen Elif Şahin´in öğrencisi İrem Altan İstiklal Marşı güzel okuma yarışmasında il birincisi oldu.
Toyota araç firmasının “ Kendi arabanı kendin çiz” resim yarışmasına okulda eğitim gören öğrencilerin hazırladıkları 15 resim ile yarışmaya katıldıklarını söyleyen Korkmaz, Toyota, yeni araç modellerinde belirleyici olmayı çok istediklerini söyledi. Yarışma sonuçlarının önümüzdeki ayda belli olacağı öğrenildi.
Okula yeni imkanlar sağlanarak, okula devam eden öğrencilerin, becerilerinin ortaya çıkarılması için çalıştıklarını kaydeden Korkmaz “ Okulumuz bünyesinde, akıl oyunları sınıfı açmak istiyoruz. Öğrencilerin hedeflerinde farklı dünyalar olduğunu gözlemliyoruz. Bunu ortaya çıkarmanın yolu, imkan sağlamakla mümkün olur. Akıl oyunu sınıflarıyla öğrencilerin becerileri ortaya çıkacaktır.” Şeklinde sözlerini sürdürdü.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın