Umut Temel, yürüyüş sporunda Türkiye Şampiyonu

  • Haberin Tarihi: 12 Mart 2018
  • Bu haber 680 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Umut Temel, yürüyüş sporunda Türkiye Şampiyonu

Türkiye´nin ev sahipliğinde yapılan 3 bin metre yürüyüşte Umut Temel Türkiye rekorunu kırdı ve Şampiyon oldu.
Mardinli atletler yürüyüş sporunda rakip tanımıyor. Kırdıkları rekorlar ve aldıkları şampiyonluklarla yüz güldürüyor. U 18 Indor Match Türkiye, Belerus, Ukrayna ve Fransa´nın katıldığı Uluslararası 4´lü turnuvada, Türkiye´yi 3 bin metre yürüyüş branşında milli sporcu Umut Temel rekor kırarak Şampiyon oldu.
İstanbul´da yapılan yarışmaya 4 ülkeden toplam 127 sporcu katıldı. İbrahim Halil Erkan´ın antrenörlüğünü yaptığı Milli Atlet Umut Temel, 3 bin metrelik yürüyüşü 12 dakika 17 saniye 33 salise ile tamamlayarak, Hemşerisi Azat Ertaş´a ait olan 12 dakika 30 saniyelik Türkiye rekorunu da kırarak Şampiyon oldu.

Nisan Ayında Sırbistan´da yarışacak
Nisan ayında Sırbistan´da yapılacak, 10 bin metre genç ve yıldızlarda 3 Mardinli sporcu yarışacak. Aziz Danış, Azat Ertaş ve Umut Temel Sırbistan´da Avrupa şampiyonluğu için yürüyecek.
Umut Temel geçen Yıl Balkan Şampiyonu olmuştu. Aziz Danış´ın 2 Balkan şampiyonluğu, Azat Ertaş´ın 1 Avrupa 4 de Türkiye rekoru olduğu belirtildi.
Türkiye´de 88 kişilik olimpik kadroda 3 Mardinli sporcunun bulunması ise takdir ve dikkat çekiyor.
Balkan Şampiyonu Umut Temel Emeği geçen, İbrahim Halil Erkan, Rıdvan Kahraman, Muhammet Çekin ve Hasan Kınaş antrenörlere teşekkür etti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın