Yeşilay’dan Üniversiteye fidan dikimi

  • Haberin Tarihi: 13 Mart 2018
  • Bu haber 578 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Yeşilay’dan Üniversiteye fidan dikimi

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Mardin Şubesi, her yıl 1-7 Mart tarihlerinde kutlanan Yeşilay Haftası etkinlikleri tüm coşkusu ile devam ediyor.
Milli Ralli Şampiyonu Burcu Çetinkaya, Artuklu Ünversitesi Rektörü Ahmet Ağırakça ,Üniversite genel sekreteri Şahin Arpağ ve bir çok STK temsilcisi ile Artuklu Üniversitesi Genç Yeşilay Topluluğu üyesi öğrenciler, Artuklu yerleşkesinde Yeşilay haftası münasebeti ile fidan dikim etkinliği düzenledi.
Öğrenci ve Katılımcılar “kampüs yerleşke girişindeki hazırlanan alana kendi imkânlarıyla temin ettikleri 80 adet çam fidanını düzenlenen törenle toprak ile buluşturduklarını, fidan dikme etkinliği ile hem Yeşilay faaliyetlerine, Yeşilay sevgisine dikkat çekmek, hem de Üniversite kampüsünün ağaçlandırılmasına katkıda bulunmak istedikleri için böyle bir etkinlik düzenlediklerini” söylediler.
Etkinliğe Katılan Mardin Artuklu Üniversitesi rektörü Ahmet Ağırakça ise, “bu tür etkinliklerin çevreye çok yararlı olduğunu, bu vesile ile tüm Yeşilay camiasına teşekkür ettiklerini, bu fidanları iyi koruyacaklarını” belirtti.

Günlüoğlu ‘’ Bir Yeşilaycı İçin Her Gün Anlamlıdır ’’
Etkinliğin sona ermesinin ardından Yeşilay Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu ‘’ Bizim için her gün anlamlı her gün özeldir. Yeşilay haftasında bizleri yalnız bırakmayan sayın Rektörümüze, Yeşilay gönüllülerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Ümit ederim ki bu fidanlar büyüdüğü zaman bir nebze daha gençlerimize bağımlılıklardan uzak bir kampüs görüntüsü vermiş olacağız’’ şeklinde konuştu’’
Öğrencilerle birlikte fidan diken Rallici Burcu Çetinkaya , ‘’ öğrencilerin düzenledikleri etkinlikle kampüslerine ve Yeşilay ilkelerine sahip çıkarak örnek ve anlamlı bir davranış ortaya koyduklarını, bu arada Mardin’de bulunmaktan mutluluk duyduğunu’’ ifade etti. Fidanlara can suyu verilmesi ve ardından günün anısına fotoğraf çekimi ile etkinlik tamamlandı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın