Tıp bayramına sade kutlama

  • Haberin Tarihi: 13 Mart 2018
  • Bu haber 634 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Tıp bayramına sade kutlama

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir program hazırladı.
Erdoba otelinde yapılan tıp bayramı Mardin Valisi ve Büyükşehir belediye başkanı Mustafa Yaman, Mardin Tugay komutanı Tuğgeneral Altan Er ve eşi Heves Er, Ak parti MKYK üyesi , Siyasi ve hukuki işleri başkan yardımcısı Zeynep Alkış , Ak parti il Başkanı Nihat Eri, Artuklu kaymakamı Şakir Öner Öztürk ve eşleri İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Sağlık Müdürü Dr. Seffat Yavuz,Hastane yöneticileri ilçe doktorları ve hastane baştabipleri katıldı.
Sağlık müdürü Uz.Dr.Seffat Yavuz burada yaptığı konuşmasında ise, “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” diyerek konuşmasına başladı. Doktorlar zor şartlar altında fedakarca kimi zaman hayatını tehlikeye atarak insanlara hizmet etmeye çalıştığını vurgusunu yaparak “Önemli olan önümüzdeki yıllarda halen kutlanacak bu bayramlar heyecanıyla çalışmak Bakanlığımızın başlattığı sağlıkta dönüşüm gerçekleşmesinde en önemli neferler olmuşlardır. Aslında 14 Mart tıp bayramı daha eğlenceli bir program kutlamak isterdik. Ancak Afrin’deki Zeytin dalı hareketi dolayısı ile bu şekilde sıcak bir sohbet havası içinde kutlamayı uygun gördük” dedi.
Ak parti Mardin il başkanı Nihat Eri ise yaptığı kısa konuşmasında, “Sağlık kuruluşların tertiplediği bu güzel etkinliklere duyduğum memnuniyeti takdirle karşılıyorum” dedi.
Zeynep Alkış ise yaptığı konuşmasında, “Hekimlerin ve sağlık çalışanlarının sadece 14 Mart Tıp bayramında değil her gün hatırlanması gereken bir teşkilattır, her zaman onların desteklenmesi gerekir. Türkiye’de dünyada modern bir ülke haline getirilmeye çalışan sağlık bakanımız Ahmet Demircan’ın hizmetleri unutmamak gerekir” dedi.

Mardin valisi ve Büyükşehir belediyle başkanı Mustafa Yaman, “Doktorların masumiyeti temsil eder sağlık çalışanlarımız büyük bir özveri ile 24 saat esasına göre hizmet vermektedir. Büyük zorluklarla kamu hizmeti veren sağlık çalışanlarımızı takdir etmek ve mesleki farklılıklarını görmek gerekir. Son yıllarda sağlıkta yapılan çalışmalar da vatandaşın sağlığa ulaşımını kolaylaştırdı” dedi.
25 yıldan beri sağlık alanlarında gecesini gündüzüne katarak hizmet veren doktorlara plaket verildi.
Plaket alanlar ise isimleri şöyle Mehmet derviş, Güney Kuzeyıl, Hidayet Bakaç, Bora Köktürk, Zeynep Çelik, Nüsret Aktaş, Oktay Gülen, Celal Abakay, Oktay Balgüm, Faik Arslan, Hacı Eraslan, İbrahim Tarı, Hasan Sevinç, Halit Kemali, M.Zülküf Şahin, Kamuran Elçi ödülleri verildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın