Üniversitelere Yönelik Sayıştay Eğitimi

  • Haberin Tarihi: 19 Mart 2018
  • Bu haber 701 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Üniversitelere Yönelik Sayıştay Eğitimi

Mardin Artuklu Üniversitesi ve Sayıştay Başkanlığı işbirliği ile “Üniversitelere Yönelik Sayıştay Eğitimi” verilecek.
Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, yaptığı açıklamada, Sayıştay’ın kamu kaynaklarının etkin yönetiminde öncü ve kurumsal yönetimde diğer kamu kurumlarına örnek bir kurum olduğunu belirterek, kurum yönetiminde hesap verebilirlik, saydamlık, etkinlik, katılımcılık, eşitlik, tutarlılık, hukukun üstünlüğü, bilimsellik gibi iyi yönetişim ilkelerinin vazgeçilmez unsurlar olduğunu ifade etti.
Türkiye’de bulunan 39 üniversitenin eğitime katılacağını aktaran Ağırakça, düzenlenecek eğitim programının kamu idarelerine ve özelde üniversite idarecilerine büyük bir katkı sağlayacağını vurguladı.
Ağırakça, üniversite idaresi olarak Mardin Artuklu Üniversitesi çalışanlarının verimlilik düzeylerini yükseltmek, gelecekteki görev ve sorumluluklarını daha iyi yerine getirebilmelerini sağlamak için bilgi, deneyim ve becerilerini arttırmayı amaçlayan eğitim çalışmalarını periyodik olarak yürütüldüğü-nü kaydetti.Türkiye’deki üniversitelerin strateji, idari ve mali, yapı ve teknik, sağlık kültür ve spor daire başkanlık-ları ile döner sermaye, sosyal tesis işletme müdürlükleri personeline yönelik eğitimin 2-6 Nisan 2018’de verileceği bildirildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın