Ak Parti’de görev dağılımı

  • Haberin Tarihi: 27 Mart 2018
  • Bu haber 2915 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Ak Parti’de görev dağılımı

Ak Parti 6ncı olağan kongresinden sonra başkan Nihat Eri başkanlığında toplanan yönetim kurulu üyeleri, yeni görev bölümü yaptı. Yapılan görev dağılımdan sonra il yönetim kurulu başkan vekilliği ve yürütme kurulu siyasi  hukuk işleri başkanlığına Avukat Bahattin Uncu, Medya ve Tanıtım Başkanlığına Abdulkadir Admış Teşkilat başkanlığına ise Serhat Çınar getirildi.

AK Parti 6. Olağan Kongresi’nde AK Parti İl Başkanlığına seçilen Nihat Eri, Yeni yönetimin il yürütme kurulunu oluşturdu. Daha önce bir açıklama yapan İl Başkanı Nihat Eri, ““Önümüzde çok önemli süreçler bulunmaktadır. 2019 seçimleri ve 2023 hedeflerine şimdiden odaklanmamız gerekiyor. İlk önce gençlerimizden başlayarak hedefimize emin adımlarla ilerleyeceğiz. Çünkü toplumun ruhunu ve dinamizmini diri tutmak için evvela inanç temelinde güçlü nesillerin yetişmesine öncülük etmeliyiz. Ülkemizin güçlü tarihini bilen ve bu tarihten kopuk yaşamayan nesillerin varlığı her zaman gerekliliktir. Gençlerimizin bu anlamda yetişmelerinde bazı boşluklar yaşadık. Boşlukların ve zaman kaybının daha da yaşanmaması için siyasal anlamda önemli adımlar atarak, gençlerimizi toplum ve ülke yararına çalışan bireyler şeklinde yetişmelerinin önünü açmalıyız”.

İl Başkanı Eri, “Akılcı politikalar üreterek, artık tüm dünyanın tanıdığı güçlü siyasi çizgimizi Mardin alanına yagınlaştırarak oy potansiyelimizi artıracağız. Mahalle ve sokak çalışmalarını masaya yatırdığımızda, o alanın yapısını analizden geçirerek hangi çizgiyi kullanacağımızı belirleyeceğiz. AK Parti’nin 16 yıldır ülkemizde ve dünya kulvarında gerçekleştirmiş olduğu çalışmaları halka anlatım doğrultusunda tüm alternatiflerimizi kullanacağız. Eğitimden sağlığa, ulaşımdan tarıma, ekonomiden dış siyasete kadar ve daha fazlası her alanda AK Parti hükümetlerinin çığır niteliğinde yaptığı yenilikler ve icraatlar bulunmaktadır. Bunların tümünü bıkmadan, yılmadan gerekirse her vatandaşımıza tek tek anlatacağız. Geçmişin sıkıntılı dönemleriyle içinde bulunduğumuz olumlu ortamın kıyas haritasıyla eminim kendimizi çok daha iyi ifade edebileceğiz. Bizler günlük planların yapımcısı olmadan, hedeflerimizi yıllara bölecek şekilde oluşturmanın peşindeyiz. Siyasetin uzun soluklu çizgisinden faydalanarak Mardin’e her şeyin en iyisini, en güzelini sunacağız. Yeni yönetim kurulumuz tüm ülkemize milletimize ve Mardinimize hayırlı ve uğurlu olsun. ”dedi.

Başkan Nihat Eri başkanlığında toplanan Ak Parti Mardin il teşkilatı yeni görev bölümleri ise şöyle sıralandı

Avukat Şeyhmus Çelebi  Seçim İşleri Başkanlığına, Abdulkadir  Admış Tanıtım ve Medya başkanlığına, Mehmet Kaya Dış ilişkiler Başkanlığına, Şehmus Yusufoğlu Sosyal Politikalar Başkanlığına,Cengiz Demirkaya Yerel Yönetim başkanlığına, Mehmet Akif Nuhoğlu Ekonomi İşleri başkanlığına,Mehmet Mert Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler başkanlığına, Behzet  Demirkol Mali İşler başkanlığına, Lokman Günlüoğlu Ar- Ge  başkanlığına, L.Bahar Ensari İnsan Hakları başkanlığına, Erdinç Çeçen Çevre ve Şehircilik Kültür başkanlığına, Ahmet Kösesoy ise  il sekreterliğine getirildi

.

Anahtar Kelime: ,

Bir Yorum Yazın