Bağımlılık ciddi sorundur

  • Haberin Tarihi: 31 Mart 2018
  • Bu haber 2435 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bağımlılık ciddi sorundur

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Mardin Şubesi, dernek üyelerinin yoğun katılımı ile 2018 yılında da geleneksel istişare toplantısını gerçekleştirdi.

Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Yeşilayİl Başkanı Lütfi Günlüoğlu ve üyelerinin yanı sıra Ak Parti il başkan vekili Av. Bahattin Uncu, il Sağlık Müdürü Saffet Yavuz,  KYK Erkek Yurdu Müdürü Sedat Durmaz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şeyhmus Gürel ile çeşitli vakıf ve derneklerin temsilcileri, basın mensupları ve misafirler katıldı.

Türkiye’nin en köklü sivil toplum kuruluşu olan Yeşilay bir asra yakın zamandır toplumun bağımlılıklarla ilgili farkındalığını artırmak amacıyla önleyici, rehabilite edici ve savunuculuk çalışmalarını başarı ile yürütüyor. Bu kapsamda her yıl üyeleri ile bir araya gelerek önceki yıl yapılan çalışmaları değerlendiren Yeşilay Mardin şubesi, Mardin’de 2018 yılı bağımlılıkla mücadele politikasını belirliyor ve faaliyete geçiriyor.

BAĞIMLILIK MARDİN İÇİN CİDDİ BİR SORUNDUR

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Mardin Şube başkanı Lütfü Günlüoğlu, selamlama konuşmasında; “Dernek olarak bağımlılıkla mücadelemiz en güçlü şekilde devam ediyor, üyelerimizin bu mücadele sürecine katılmaları çok önemli, bağımlılık Mardin için ciddi bir sorun olmakla birlikte, artık bir ulusal sorun hatta bir uluslararası sorundur. Türkiye bu sorunla mücadeleye dünyada öncülük etmektedir”  Dedi. Son zamanlarda yaygınlaşan teknoloji bağımlılığına dikkat çeken Başkan Günlüoğlu, çocukların bu faydalı teknolojinin zararlarından korunması gerektiğini, dile getirdi.

Üyeleri selamlayan İl Sağlık Müdürü Saffet Yavuz, “tütün kullanımının yaygınlaşmasını isteyen uluslararası firmaların “dudağı olan herkese ulaşacağı” sloganını kullandıklarını ve ciddi çalışmalar yaptıklarını dile getirdi. Mardin’de çalışmaların yoğun ama yetersiz olduğunu dile getiren Yavuz bu mücadeleyi YEŞİLAY’ı yalnız bırakmadan her birlikte gerçekleştirmemiz gerek” açıklamasında bulundu.

Toplantıya katılan Ak Parti İl başkan vekili Av.Bahattin Uncu konuşmasında, özellikle din adamlarının bağımlı olmalarının toplumda ciddi sorunlara yol açtığını dile getirdi. ‘Sevapsa İçiyoruz, Günahsa Yakıyoruz’ anlayışının yanlış olduğunu bu tür saygın meslek gruplarının daha dikkatli olmaları gerektiğini, dile getirerek Yeşilay Yönetimine çalışmalarından ötürü teşekkür etti.

Sinevizyon gösterileri, dilek ve temenniler ile devam eden program, minik Yeşilaycı Nida Kumaç’ın “Ben Yeşilay’ım” adlı şiirinin okunması ve toplu çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

  

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın