Artuklu’da YKS’ye hazırlanan gençlere eğitim desteği

  • Haberin Tarihi: 9 Nisan 2018
  • Bu haber 702 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Artuklu’da YKS’ye hazırlanan gençlere eğitim desteği

Vizyon projeleriyle Artuklu İlçesi’nde farkı hissettiren, toplumun her kesiminin ihtiyacına yönelik hizmetlerle ilçe halkının yüzünü güldürecek çalışmalara imza atan Artuklu Belediyesi, YKS’ye hazırlanan öğrencileri unutmadı.
2 ay önce faaliyetlerine başlayan Artuklu Bilgi Evi’nde sanat, kültür, eğitim ve eğlenceye yönelik her türlü donanımı ve hizmeti gençlerle buluşturan belediye, YKS’ye hazırlanan gençler için ücretsiz kurslar veriyor.
Hafta sonu verilen kurslara özellikle ücretli kurslara gitme imkanı bulunmayan gençlerin ilgisi oldukça büyük.
Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen eğitimlere talep artınca, belediye talebi karşılamak için ek sınıf açarak talepleri karşılamaya çalışıyor.

“Beni en çok da eğitimde elde ettiğimiz başarı mutlu eder”
Bilgi Evi’nde gerçekleşen sanat, kültür ve eğitim faaliyetleriyle, kişisel donanıma sahip, hobi edinmiş, kendini yetiştirmiş gençlerin sayısını arttırmayı hedeflediklerini belirten Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk; “ Tüm bunların yanında beni en çok da ilçemizin eğitimde başarı sağlaması ve fark yaratması mutlu eder. Bu nedenle YKS hazırlık kursları açtık. Ücretli kurslara gitme imkânı olan, olmayan bütün gençlerimize kucak açıyoruz.” Dedi.

“Kütüphanemizin dolması gurur veriyor”
Başkan Öztürk “YKS sınavına hazırlanmaları için hafta sonu kurslarımızın yanı sıra YKS hazırlık kitaplarının, soru bankalarının da bulunduğu kütüphanemiz ve ücretsiz fotokopi hizmetimizle de gençlerimize destek olmaya gayret ediyoruz. Kütüphanemiz kitap okuyan, araştıran, ders çalışan gençlerle dolup taşıyor. Bunun için gençlerimizle gurur duyuyoruz. Onların başarılı bireyler olarak yetişmesi için hiçbir hizmetten kaçınmayacağız.” Dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın