Gönüllü Turizm rehberi oldular

  • Haberin Tarihi: 10 Nisan 2018
  • Bu haber 1465 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Gönüllü Turizm rehberi oldular

Bahar mevsimi ile birlikte Mardin’de turist akımı başladı. Hafta sonları Türkiye’nin değişik bölgelerinden gelen yerli turistler yoğunluğu Mardin esnafının yüzünü güldürdü.
Kentteki otellerin doluluk oranı yüzde yüzlere ulaştığı belirtiliyor. Mardin’e gelen turistleri bir turizm rehberi gibi kentin tarihi dokularını gezdiren Mardin valisi ve Büyükşehir belediyesi başkanı Mustafa Yaman, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Ak parti Mardin il başkanı Nihat Eri, Ak parti Artuklu ilçe başkanı Murat Bayar adeta gönüllü turizm rehberlik görevini üstlenmiş durumda.

İSTANBUL LALESİNİ MARDİN’E TAŞIDILAR
Mardin Büyükşehir belediyesi tarihi Kasmiye medresesi karşısındaki mesire yerleri rengârenk İstanbul lalesi ile süslendi. Medreseye akın eden yerli turistler buraya akın ediyor. Mardin’e gelen yerli turistler, ”Gerçekten Mardin bu güzelliği ile UNESCO hak eden bir şehirdir. Bu tarihi ve mozaik şehrin güzelliğini görmeyenler vicdanları ile hesaplaşsınlar. Huzurun ve güvenliğin Türkiye’nin en güvenilen şehir Mardin UNESCO statüsüne girmesi hakkıdır.”şeklinde görüşlerini belirtti.

MARDİN YENİ EVLENENLERİN FOTOĞRAF ÇEKİM YERİ OLDU
Tarihi ve turistik yerleri ile dünyanın kenti olma yolunda önemli mesafeler kaydeden Mardin adeta yeni evlilerin fotoğraf çekme mekanı haline geldi.Yeni evliler gençler tarihi Kasimıyye, Eski kız meslek lisesi,PTT, Deyrulzafaran, Ulucami, Şehidiye camisi,Kırklar kilisesi ve nice tarihi Mardin evleri önlerinde fotoğraf çekmek için doğu ve güneydoğu illerinde gelen damat ve gelinler tarihi sokaklarda evlilik fotoğraflarını çekiyor. Fotoğraf çekmek için Mardin şehrine gelen genç evlilikleri gören vali ve Büyükşehir belediye başkanı Mustafa Yaman gelinlere birer çeyrek altın takarak tebrik etti ve hatıra fotoğraf çekti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın