Artuklu Belediyesinden sabun üretimi kursları

  • Haberin Tarihi: 11 Nisan 2018
  • Bu haber 476 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Artuklu Belediyesinden sabun üretimi kursları

Bölgenin kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak ve istihdam yaratmak amacıyla kadınlara yönelik meslek edindirme kurslarına Artuklu Belediyesi bir yenisini daha ekledi.
Belediyenin Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı İstasyon Mahalle Konağında Mardin’in turizm simgesi haline gelen meşhur bıttım sabununun yapılışının öğretilmesi için kurs açıldı. Halk eğitim işbirliğiyle verilen eğitimlerde kadınlara el ve banyo sabunu yapımı öğretiliyor. Mahalle Konağının sabun atölyesinde gerçekleşen eğitimler uygulamalı olarak anlatılıyor ve kadınların sabun yapımını deneyerek öğrenmesi sağlanıyor.
3 ay boyunca devam edecek kurslar tamamlandığında kursiyer kadınlar sabun yapımını öğrenmiş olmanın yanı sıra Halk Eğitim Müdürlüğü onaylı sertifika ve katılım belgesi almaya hak kazanacaklar.

“Kadın İstihdamını Önemsiyoruz”
Kadınların meslek edinmelerine yönelik kursların artarak devam edeceğini aktaran Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk “Ev hanımlarımız yüklendikleri sorumluluklarla yetinmeyerek aile bütçelerine katkıda bulunmak için öğrenmek ve üretmek istiyorlar. Bölgemizin kadınlarının bu fedakâr tutumuna karşılık bizler de kendilerine istihdam yaratmak amacıyla meslek edindirme kursları açıyoruz. Kadın istihdamını, kadının iş hayatında aktif olarak rol almasını önemsiyoruz. Mahalle Konaklarımızın sayısını arttırmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz tüm girişimler daha fazla kadınımıza ulaşmak ve onlara gerekli koşulları sağlamak içindir” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın