“Sersem kocanın kurnaz karısı” adlı oyuna büyük beğeni

  • Haberin Tarihi: 16 Nisan 2018
  • Bu haber 242 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Sersem kocanın kurnaz karısı”  adlı oyuna büyük beğeni

Erzurum Şehir Tiyatrosu “ Sersem kocanın kurnaz karısı” adlı oyunu Ömerli halkına meslek yüksek okulu salonunda sahneledi. Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla hazırlanan süper komedi oyun büyük beğeni ile izlendi.
Erzurum Şehir Tiyatrosu “ Sersem kocanın kurnaz karısı” adlı oyunu meslek yüksek okulu salonunda sahneledi.
İl kültür ve turizm müdürlüğü ile Mardin Büyük şehir belediyesi kültür daire başkanlığı Sponsorluğunda ücretsiz olarak Ömerli halkına izletildi. Haldun Taner’in en usta yapıtlarından biri olan “Sersem Kocanın Kurnaz Karısı” adlı eser izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.
Yetimoğlu, “Sahnelediğimiz oyunlarda Türk toplumunun yurt ve güzellik sevgisini, dil ve kültürünü yüceltmek, Türk tiyatrosunun yurt içinde gelişimine katkıda bulunmak, Türkçeyi en güzel şekilde seslendirmek, Türk kültürünü besleyerek, temel değerler üzerinde doğru yargılara varmasını sağlamak, sanat ve estetik duygusunu geliştirmektir hedefimiz. Tiyatro sanatı toplumsal duyarlılığı artırmayı, kişiler arası iletişimin ve birey-toplum ilişkisinin anahtarlarını ortaya koymayı, yanlışları göstermeyi, doğruları desteklemeyi ve en önemlisi tüm farklılıklara rağmen, karşılıklı sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, üretmeyi, kendini başkasının yerine koyarak düşünme kültürünün sağlayana çalışıyoruz tiyatro vesilesiyle. Tüm tiyatro dostlarına sanata verdikleri katkılardan dolayı teşekkür ederiz.” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın