Hentbol’da büyük başarı

  • Haberin Tarihi: 16 Nisan 2018
  • Bu haber 472 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Hentbol’da büyük başarı

Mardin 1947 Sağlıkspor Bayan Hentbol Takımı ile Mardin Büyükşehir Belediye Bayan Hentbol Takımları 1.ci Lig´de.
Mardin 1947 Sağlıkspor Bayan Hentbol Takımı rakiplerini farklı skorlarla yenerek, yükseldiği Play Off müsabakalarında da başarısını sürdürdü..
Amasya´da yapılan play off terfi maçlarında, önce Bolu ardından Antalya Bayan Hentbol takımlarını farklı skorlarla yenerek 1.Lig´e çıkmayı garantiledi. Kalede devleşen Muteber rakip takımların gol pozisyonları boşa çıkardı. Oyun kurucu İrem, Pivot Ceren savunmada rakiplerine geçit vermedi. Nergis ve Berfu sağ ve sol kanatlardan geliştirdikleri ataklarla rakip takımların korkulu rüyası haline geldi. Seda, Seray ise orta alandan kaptıkları toplarla, rakip defansı yarmayı ve takımlarına sayı kazandırmayı başardı. Gülhan ve Ruken değişimde takım arkadaşlarını aratmadı.
Takım Antrenörü Murat Dur, bekledikleri başarıyı almanın sevincini yaşadıklarını söyledi. Dur “Biz sahaya takım ruhu ile çıktık. İlk günden beri profesyonel bir anlayış ve amatör bir ruh ile işe sarıldık.
Bugün emeklerimizin karşılığını 1.Lig´e çıkarak aldık. Sporcu arkadaşlarıma ve vatani görevini yapan antrenör Habip Uyar ve yardımcı antrenör Aziz Kalkan´a teşekkür ederim.” Dedi.
Mardin 1947 Sağlıkspor Kulüp Başkanı Mehmet Çelik, başarının tesadüf olmadığına vurgu yaparak, kıt imkanlarla, ruhlarını sahaya koyan sporcu ve teknik ekibe teşekkür etti.
Çelik “ Lig´e iyi başladık ve iyi bitirdik. Yönetici, Teknik Heyet ve Sporcular inancımızı koruduk. Bölgenin ilk Bayan Hentbol takımının olması gereken yere taşımak için yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızın büyük çabası oldu.
Maddi ve Manevi desteklerini gördüğümüz, İl Eski Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Derviş, İl Sağlık Müdürü Uz.Dr. Saffet Yavuz, Eczacı Kadri Çalım, Başkan Yarımcısı Mehmet Pekince, Uz. Dr. Murat Sinanoğlu, Uz.Dr. İbrahim Demir, Bülent Hakioğlu, İbrahim Falay ve Şehymus Altinterin´e, Teknik heyette görev alan Murat Dur, Habib Uyar ve Aziz Kalkan ile lig boyunca ruhlarını ortaya koyan, sporculara teşekkür ederim. Bugünkü başarıda emeği geçen ve sakatlandığı için maçlara katılamayan Burcu Kaleoğlu´na da teşekkür ederim. Aynı grupta mücadele ettiğimiz Mardin Büyükşehir Belediyesi Bayan Hentbol Takımına da başarılar diliyorum” Dedi.
Mardin Büyükşehir Belediye Bayan Hentbol Takımı da başarılı bir oyun sergileyerek, 1. Lig´e çıktı. Mardin´den Bayan Hentbol 1. Lig´ine 2 takımın çıkması Mardin´de sporseverler arasında sevinçle karşılandı.
Çelik, maddi ve manevi desteklerini gördükleri Cihanpol Özel Hastanesi ve Panates firması yetkililerine de teşekkür etti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın