“Daha güçlü bir Türkiye için”

  • Haberin Tarihi: 29 Nisan 2018
  • Bu haber 1912 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Daha güçlü bir Türkiye için”

AK Parti Mardin Milletvekili aday adayı Dr. Levent Sümer,  Ak Parti Genel Merkezinde, Mardin Milletvekilliği Aday Adaylığı için başvuru yaptı.

Yurt içinde ve yurt dışında eğitimini tamamlayan ve ülke genelinde inşaat  alanında önemli projelerin yönetiminde yer alan ve çeşitli üniversitelerde yarı zamanlı ders veren Dr. Levent Sümer, Mardin´e ve Türkiye´ye meclis çatısı altında hizmet vermek için Ak Parti´den Milletvekili Aday Adaylığı için müracaatını yaptığını söyledi.

Mardin’de seçim çalışmalarına başlayacak.  Dr. Sümer “Daha güçlü bir Türkiye için yarınının şekillenmesinde etkili olmak için bir yola koyulduklarını ve yolu hakka ve halka hizmet etmekten geçen insanların etkin konumlara geldiklerinde daha hayırlı işler başarabileceğine inanıyorum”. dedi.

Mardin’in sevilen simalarından ve Mardin’de birçok öğrencinin yetişmesinde büyük bir payı olan Hıdır Sümer’in oğlu Dr. Levent Sümer , Bu yolculuğun bir sorumluluk, bir kardeşlik hukuku gerektirdiğini biliyor, tüm teşkilatımızın, İlimizin geleceği için omuz omuza verip elimizden geleni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. AK Parti sevdası bir gönül işidir. Bizler hizmet için buradayız. İnşallah Allahın izni ile 2023’e de Mardin’inimizi  en iyi şekilde hazırlayıp taşıyacağız ve bu hizmeti hep birlikte vereceğiz. Allah nasip ederse Mardin’imizin ihtiyacı olan turizm, tarım, ekonomik, kültürel ve kalkınma yönündeki eksikliklerini göz önünde bulundurup, içeriden ve dışarıdan birçok saldırı altında olan devletimizi daha demokratik, daha müreffeh, daha adil bir geleceğe taşımak için çalışacak Ak Parti kadroları ile çözümü hep birlikte bulacağız ve Mardin 2023’e hazır diyeceğiz” dedi.

Dr. Levent Sümer Kimdir?

Dr. Levent Sümer, 1981 yılında Mardin´de doğmuştur. Mardin Anadolu Lisesini birincilikle bitirdikten ve ardından İTÜ İnşaat Mühendisliği bölümünde Lisans eğitimini bir dönem erken tamamladıktan sonra 2003´te burslu olarak gittiği Amerika Birleşik Devletleri´nde, Illinois Institute of Technology´de İnşaat Proje Yönetimi alanında Yüksek Lisans derecesini almıştır. Profesyonel iş hayatına Chicago´da başladıktan sonra Türkiye´de Çalık Holding, Bahadır İnşaat ve Torunlar GYO´da üst düzey yönetici olarak inşaat proje yönetimi ve gayrimenkul geliştirme alanlarında 15 yıl içerisinde aralarında Mall of İstanbul, Torun Tower, Akasya Acıbadem, 5. Levent projeleri dahil 3 milyon m2´den fazla gayrimenkul projesinin geliştirme ve uygulamasında aktif olarak görev almıştır. 2010 yılında ülkemizde proje yönetiminin yaygınlaşması için kurulan ve kurucuları arasında yer aldığı Uluslararası Proje Yönetim Enstitüsü (UPYE) Yönetim Kurulu Başkanlığının yanı sıra PMI tarafından verilen Profesyonel Proje Yöneticisi (PMP) sertifikası sahibi olan Levent Sümer aynı zamanda Royal Institution of Chartered Surveyors üyesidir (MRICS). Dr. Levent Sümer, aralarında Oxford, İTÜ, Boğaziçi dahil birçok üniversitede gayrimenkul ve inşaat proje yönetimi alanlarında seminerler vermiş ve çok sayıda konferansta konuşmacı olarak yer almıştır. Halen, Boğaziçi Üniversitesi BÜYEM kapsamında ve Yıldız Teknik ve Abdullah Gül Üniversitelerinde yarı zamanlı dersler vermekte ve ENR- 250 listesinde yer alan AE Arma-Elektropanç´ta strateji, iş geliştirme ve kontratlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır. Dr. Sümer özellikle büyük çaplı yatırım projelerinin finansmanı için geliştirdiği Türkiye Varlık Fonuna hayat verecek faizsiz yatırım ve finansman modeli ile Boğaziçi Üniversitesinden Doktora derecesine sahiptir. Dr. Sümer evli olup İngilizce, Arapça ve Almanca bilmektedir.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın